У престольне свято в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного в м. Ужгороді керуючий Карпатською та Тернопільською єпархіями єпископ Віктор відслужив Божественну літургію

 DSC001513 грудня 2016 року, у День ушанування світлої пам'яті святого апостола українського Андрія Первозванного у кафедральному храмі на честь святого апостола Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужено божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською та Тернопільською єпархіями УАПЦ, у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, канцлера Консисторії Карпатської єпархії, благочинного даного кафедрального храму, архімандрита Миколая (Реківчака), намісника чоловічого монастиря на честь Святителя Миколая Чудотворця в смт. Чинадієво Мукачівського району, ігумена Антонія (Хвіц), намісника чоловічого монастиря на честь Воздвиження Животворящого Хреста Господнього в с. Пилипець Міжгірського району, ігумена Іллі (Михайлова), в. о. намісника чоловічого монастиря на честь Різдва Христового в м. Тернополі, протоієрея Олександра Смоліна, настоятеля парафії на честь Покрови Пресвятої Богородиці в с. Шишловці Ужгородського району, протоієрея Романа Бобая, настоятеля парафії на честь святого Івана Богослова в м. Ужгороді, протоієрея Сергія Уманціва, настоятеля парафії на честь рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги в м. Ужгороді та диякона Івана Жабляка.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя - Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською та Тернопільською єпархіями УАПЦ
Владика Віктор з духовенством вознесли молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Української Автокефальної Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами. Особливі молитви до Господа Бога були піднесені також за збереження життя кожного українського воїна, добровольця і волонтера, які у наші дні боронять нашу святу українську землю від підступного московського ординця.
За заслуги перед Українською Автокефальною Православною Церквою та з нагоди престольного свята Кафедрального храму на честь апостола українського Андрія Первозваного Преосвященнійший єпископ Віктор провів ряд церковних нагороджень: ігумен Антоній (Хвіц) удостоєний носіння палиці та хреста з прекрасами, а диякон Іван Жабляк удостоєний правом носіння подвійного ораря.
З проповіддю до прихожан звернувся ігумен Ілля (Михайлов), в.о. намісника чоловічого монастиря на честь Різдва Христового в м. Тернополі Тернопільської єпархії, який доніс до парафіян тлумачення на недільне Євангеліє.
Після завершення богослужіння з вітальним архіпастирським словом до прихожан звернувся Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями , який розповів про подвижницький життєвий шлях апостола українського Андрія Перзозванного, який приніс Слово Боже на українську землю та привітав всіх прихожан престольним святом. У своїй промові владика Віктор наголосив на тому, що саме завдячуючи апостольській місії апостола українського Андрія Первозванного в Скіфії-Русі-Україні (33-ті – 70-ті рр. І ст.), наші праведні і богоносні прабатьки вже понад 1980 років тому прийняли християнство та розпочали церковне будівництво Апостольської Української Церкви. За цих умова Українська Церква є в числі найдревніших Помісних Церков у світі. Тож не дарма Київський Собор Української Церкви 1621 року проголосив святого апостола Андрія Первозванного апостолом українським (в тогочасній термінології – апостолом руським) – підкреслив владика Віктор.
Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом єпархіального регента читця Юрія Ропонича та кафедрального регента Марії Жабляк. Службу дяків очолив Іван Хланта.
Після цілування хреста і мировання відбулася братська святкова трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський