У неділю після Різдва Христового та у свято Собору Пресвятої Богородицi керуючий Карпатською та Тернопільською єпархіями УАПЦ владика Віктор очолив божественну літургію в м. Ужгороді

 DSC09458 січня 2017 року, у неділю після Різдва Христового та свято Собору Пресвятої Богородицi в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужено святкову божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською та Тернопільською єпархіями, у співслужінні з протоієрея Сергія Урсти, канцлера Консисторії єпархії, архімандрита Антонія (Хвіц), намісника Свято-Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря в с. Пилипець Міжгірського району, протоієрея Романа Бобая  та протодиякона Івана Жабляка.

Під час богослужіння Преосвященнійший владика Віктор, за заслуги перед Українською Автокефальною Православною Церквою та з нагоди святкування Різдва Христового возвів ігумена Антонія (Хвіц) у архімандрити, удостоїв протоієрея Сергія Урсту та протоієрея Романа Бобая високої церковної нагороди – права носіння митри, а диякона Івана Жабляка возвів у протодиякони.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською та Тернопільською єпархіями.

Владика Віктор та духовенство вознесло молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Української Автокефальної Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами.

Після Святого причастя до прихожан храму з архіпастирською проповіддю звернувся Преосвященнійший владика Віктор, в якій привітав усіх з величним світлим святом Різдвом Христовим, передав усім благословення і вітання від Блаженнійшого Макарія (Малетича), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ та розповів про значення цього величного свята в житті кожного християнина. Після проповіді, під час цілування хреста та помазання освяченим єлеєм, владика Віктор подарував всім прихожанам іконки Різдва Христового, а наймолодшим послушникам храму і солодкі подарунки.

Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом кафедрального регента Марії Жабляк, спів духовенства в олтарі храму проводився під керівництвом єпархіального регента читця Юрія Ропонича, а службу дяків очолив Іван Хланта.

Після святкового помазання освяченою оливою та цілування хреста відбулась святкова братська трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією