Преосвященнійший єпископ Віктор (Бедь) очолив богослужіння з нагоди 98-ї річниці прийняття рішення про возз’єднання Закарпаття з УНР та Дня Соборності України в кафедральному храмі Карпатської єпархії УАПЦ в м. Ужгороді

 DSC053622 січня 2017 року, у неділю після двунадесятого свята Богоявлення та з нагоди 98-ї річниці прийняття рішення на конгресі (з’їзді) українців (русинів) в м. Хусті про возз’єднання Закарпаття з Українською Народною Республікою (21.01.1919) та 98-ї річниці Дня Соборності України (22.01.1919), в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного в м. Ужгороді Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви було відслужено божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви, у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Романа Бобая та протодиякона Івана Жабляка.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською та Тернопільською єпархіями УАПЦ.

Владика Віктор та духовенство вознесло молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Української Автокефальної Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами.

Під час заупокійної молитви владика Віктор молився за спасіння душ всіх наших співвітчизників, які у різні часи і віки віддали свої життя у боротьбі за здобуття національної і державної незалежності України, всіх борців за національну незалежність України в ХХ столітті, всіх полеглих Героїв Небесної Сотні під час Революції Гідності, всіх українських воїнів, добровольців, волонтерів та мирних громадян, зокрема героїв-воїнів полеглих при захисті Донецького аеропорту, які в наші дні віддали свої життя в обороні земної, Богом даної нам, Вітчизни України від новітніх московських ординців.

Після святого причастя до прихожан храму з архіпастирською проповіддю звернувся Преосвященнійший єпископ Віктор, який привітав усіх з Святою неділею, 98-ю річницею прийняття 21 січня 1921 року українцями (русинами) на конгресі (з’їзді) в м. Хусті рішення про возз’єднання Закарпаття з Українською Народною Республікою та 98-ю річницею проголошення 22 січня 1919 року на площі Святої Софії в м. Києві злуки всіх українських земель, Західноукраїнської Народної Республіки (Галичини, Волині, Закарпаття, Буковини) та Української Народної Республіки у складі єдиної Соборної України. В своїй проповіді владика Віктор зокрема зазначив: «У ці січневі дні в Україні відзначаємо декілька важливих державних, історичних і духовних дат з життя української нації. Після розпаду чужих для нас окупаційних Російської (1917) та Австро-Угорської імперій (1918): 7 січня 1918 року в святій Софії в м. Києві розпочав роботу Всеукраїнський Православний Церковний Собор на якому було піднято питання про відродження і утвердження нашої, майже 2000-літньої, Української Автокефальної Православної Церкви; 22 січня 1918 року в м. Києві Українською Центральною Радою було прийнято ІУ Універсал про відновлення багатотисячолітньої української державності та проголошено Українську Народну Республіку, як незалежну і суверенну державу; з 19 жовтня по 1 листопада 1918 року було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку у складі Галичини, Волині, Закарпаття та Буковини.  Також хочу нагадати і про те, що 21 січня 1919 року народний конгрес (з’їзд) українців (русинів), наших прабатьків, у м. Хусті проголосив рішення про возз’єднання Закарпаття з Українською Народною Республікою в складі єдиної Соборної України. В уже 22 січня того ж року в м. Києві на площі біля святої Софії було урочисто проголошено злуку всіх українських земель, а саме возз’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою в єдиній Соборній Україні. Та підступна військова агресія з боку комуністичної Московії, а відтак і Польщі, за підтримки країн військово-політичного блоку «Антанти» (провідних Західноєвропейських держав), призвели до того, що Українська Народна Республіка впродовж 1918 – 1921 рр. була окупована та анексована: Велика (Наддніпрянська) Україна – комуністично-радянською Московією, Галичина і Волинь – Польщею, Закарпаття – Чехословаччиною, Буковина – Румунією. Відтак українці та Україна в 20-х рр. ХХ столітті була насильно розділена чужинським державами та на десятиріччя поневолена новітньою Московською комуністично-радянською імперією (СРСР), Польщею, Чехословацькою Республікою, Королівством Угорщини та Румунією. Також цими чужинськими режимами було заборонено діяльність відродженої в 20-х – 40-х рр. ХХ століття нашої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви.

Тому ми повинні, за Заповідями Божими, шанувати своїх праведних і богоносних прабатьків і батьків, любити свою українську націю, Державу Україну та відроджену Українську Автокефальну Православну Церкву. І сьогодні, у час нелегких чергових випробувань, ми повинні бути як ніколи єдиними національно і духовно» - наголосив Преосвященнійший владика Віктор.

Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом кафедрального регента Марії Жабляк, церковним співом духовенства в олтарі керував єпархіальний регент, читець Юрій Ропонич, а службу дяків очолив доктор мистецтвознавства, доцент Іван Хланта.

Відтак відбулась святкова трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією