У прощену неділю керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями УАПЦ єпископ Віктор (Бедь) очолив Божественну літургію в Кафедральному храмі Карпатської єпархії в м. Ужгород

 DSC149326 лютого 2017 року, в прощену неділю, у кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужено Божественну літургію, яку очолив Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви.

Його Преосвященству співслужили протоієрей Сергій Урста, архімандрит Антоній (Хвіц), протоієрей Василь Бритвак, протоієрей Юрія Кадар, протоієрей Олександр Смолін, протоієрей Роман Бобай та протодиякон Іван Жабляк.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською та Тернопільською єпархіями.
Владика Віктор та духовенство вознесли молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Української Автокефальної Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами.
Після святого причастя до парафіян з повчальною проповіддю звернувся протоієрей Роман Бобай, який розповів про сенс Великого посту та про життя і поведінку кожного християнина під час посту. З архіпастирською проповіддю до парафіян звернувся Преосвященнійший владика Віктор, який розповів про духовну складову прощеної неділі, привітавши прихожан з початком Великого посту, який приводить нас до Величного свята Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.
Відтак, владика Віктор привітав іменинників старшого референта керуючого єпархією, завідувач канцелярією консисторії читця Максима Бережного та учасницю українських національно-визвольних змагань на Закарпатті кінця 80-х – початку 90-х років минулого століття, відповідального секретаря Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті та Християнсько-народної спілки Закарпаття, літературознавця Антоніну Вчорашню з Днем.
За багаторічну мистецько-художню діяльність та за заслуги перед Українською Автокефальною Православною Церковю Преосвященнійший Владика Віктор (Бедь) нагородив скульптора Миколу Глебу медалю «Святого рівноапостольного Великого князя Київського Володимира» II ступеню.
Відтак, після Божественної літургії було відслужено вечірнє богослужіння з чином прощення, підчас якого було піднесено покаянні молитви до Господа Бога за прощення між близькими, а також мир, щастя і благополуччя українського народу і України.
Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом кафедрального регента Марії Жабляк та єпархіального регента читець Юрій Ропонич. Службу дяків очолив доктор мистецтвознавства, доцент Іван Хланта.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією