Преосвященнійший владика Віктор очолив літургію в храмі Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чеській Республіці в м. Тепліце та урочисто оголосив про початок офіційної діяльності місії

Ф628 травня, у неділю святих отців Першого Вселенського Собору (325), в храмі всіх святих землі Чеської в м. Тепліце Духовної місії Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Чеській Республіці відбулась перша архієрейська божественна літургія.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви у співслужінні архімандрита Євгена Сігіємунда Фреіманна та диякона Мілана Ручкая.

Під час богослужіння поминалися імена Всесвятійшого Варфоломія, Архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ.

В ході божественної літургії, з благословення Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, владика Віктор возвів ігумена Євгена Сігіємунда Фреіманна в архімандрити.

В молитві до Господа Бога владика Віктор молився за мир і благополуччя в Україні і Чеській Республіці, та Божу підтримку українських мігрантів та їх близьких.

Богослужіння велось на українській та чеській мовах.

У своєму архіпастирському слові Преосвященнійший владика Віктор передав всім присутнім благословення і вітання від Блаженнійшого Митрополита Макарія, зупинився на історії відродження Української Автокефальної Православної Церкви, яка цього року відзначає 100-річчя початку церковно-народного руху за відродження УАПЦ (1917 – 2017), та оголосив про офіційне відкриття діяльності Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чеській Республіці, яка отримала офіційну реєстрацію в Чехії.

Участь у божественній літургії новоствореної парафії в м. Тепліце Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чеській Республіці прийняли прихожани з числа українських мігрантів, які проживають в Чехії, а також представники православного братства святих Костянтина і Олени.

Після завершення божественної літургії владика Віктор представив парафіянам  уповноважених представників Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чеській Республіці: Андрія Ткача – виконавчого директора місії та архімандрита Євгена Сігіємунда Фреіманна – духівника місії, настоятеля храму на честь всіх святих землі Чеської в м. Тепліце Духовної місії.

У відповідності до програмних завдань, головними напрямками діяльності місії в Чеській Республіці є:

 -    надання духовної опіки українським православним вірянам;

 -    надання благодійної та гуманітарної допомоги всім нужденним, зокрема і українським мігрантам;

 -    розвиток соціального партнерства і утвердження духовних цінностей;

 -    сприяння популяризації української духовної, історичної та культурної спадщини;

 -    сприяння утвердженню партнерських та дружніх українсько-чеських відносин;

 -    просвітницька, гуманітарна та благодійна діяльність;

 -    тощо.

Робочий офіс Духовної місії відкрито в м. Тепліце.

По завершенню божественної літургії та презентації Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чеській Республіці відбулась братська трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією