Закарпатська громадськість провела в останній земний путь українського патріота і борця за незалежність України Андрія Шобея

 DSC05368 липня 2017 року, в с. Вільхівці Тячівського району Закарпатської області, за участі рідних, близьких, односельчан, представників українських національно-патріотичних організацій Тячівщини та Закарпаття, відбулись похорони українського патріота, борця за незалежність України кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, одного із співорганізаторів і активістів Тячівської районної організації Народного Руху України (1989 – 1992), члена Християнсько-народної спілки Закарпаття (1993 – 2017), інженера, правозахисника Андрія Васильовича Шобея (11.10.1938, с. Вільхівці, Підкарпатська Русь (надалі Карпатська Україна) під анексією Чехословацької Республіки – 06.07.2017, м. Ужгород), який дочасно відійшов у вічність 6 липня ц.р. в лікарні м. Ужгорода.

Від Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Християнсько-народної спілки Закарпаття та Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви участь у похороні прийняв єпископ Віктор Бедь, який висловив щирі співчуття дружині покійного Олені Василівні та синам Віктору і Олександру. Зі спочилим у Бозі Андрієм Васильовичем владика Віктор були близькими побратими в період піднесення українських національно-визвольних змагань кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття. Разом розбудовували Тячівську районну організацію Народного Руху України та вели боротьбу з московським комуністично-радянським окупаційним режимом за незалежність України. Відтак підтримували дружні відносини до останніх днів життя Андрія Васильовича Шобея.

Участь у похоронах також прийняв голова Координаційного комітету Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна», учасник бойових дій на Київському Майдані під час Революції Гідності (2013 – 2014) Орест Дідух, який висловив співчуття родині покійного.

Чин похорону, згідно християнських традицій та віровизнання покійного, очолив священик Мукачівської греко-католицької єпархії Римського понтифікату.

Поховали Андрія Васильовича Шобея на цвинтарі с. Вільхівці Тячівського району Закарпатської області.

Як вже повідомлялось у ЗМІ, Андрій Шобей був сином посла Сойму Карпатської України (1939 – 1944) Василя Шобея і все своє життя залишався вірним правдивим і українським поглядам свого батька.

Прес-служба Закарпатського обласного товариства
борців за незалежність України в ХХ столітті

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією