У свято Преображення Господнього єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор відслужи молебень

preobra19 серпня, у свято Преображення Господа нашого Ісуса Христа перед учнями своїми на горі Фавор Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, перебуваючи на лікуванні закордоном, відслужив келійно подячний молебень до Господа Бога.

У молитві владика Віктор просив миру, розквіту та благополуччя для боголюбивої нашої української нації та Богом даної нам земної Вітчизни України. Дякуючи Богу за все, владика молитовно просив у Отця нашого Небесного благословення для чим швидшої перемоги Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами та молився за збереження життя всіх українських воїнів, добровольців, волонтерів, полонених і мирних співвітчизників, які у наші дні ціною власного життя боронять Вітчизну нашу від новітнього московського ординця, за національну і духовну єдність української нації та подолання розділення серед українських християн і утвердження єдиної Помісної Української Автокефальної Православної Церкви.

Також владика Віктор возніс молитви за щасливе, мирне і благочестиве життя свої рідних, близьких, друзів, колег по роботі, духовенство, клір та вірних Української Автокефальної Православної Церкви.

З історії свята:

Преображення Господнє вшановується християнами як свято з IV століття.

Про Преображення розповідається в трьох Євангеліях: від Матфея (17: 1-6), Марка (9: 1-8), Луки (9: 28-36).

Євангелісти оповідають, що Господь пророчо сказав: «... Істинно кажу вам, що деякі з тих, які стоять тут, не зазнають смерті, як уже побачать Царство Боже, що прийшло в силі» (Мк. 9: 1). Через шість днів Він узяв трьох своїх найближчих учнів – Петра, Якова та Іоанна – і піднявся помолитися разом з ними на гору. Там під час молитви, як сказано в Євангелії від Матфея (17: 2-9), Він «преобразився перед ними: лице Його засяяло, як сонце, одежа ж Його стала білою, як світло».

І з'явилися перед ними старозавітні пророки – Мойсей та Ілля. Потім їх осінила світла хмара й вони почули з неї голос, який говорив: Цей є Син Мій Улюблений, у Котрому Моє благовоління; Його слухайте. Апостоли злякалися і впали на землю, а Ісус підійшов, доторкнувся до них і промовив: Встаньте й не бійтеся. Коли ж учні підняли свої очі, то нікого, крім Ісуса, не побачили.

Господь заборонив їм розповідати про те, що вони побачили до того часу, поки Син Людський не воскресне з мертвих.

За народною українською традицією Преображення Господнє іще називається "Другим Спасом" або "Яблучним Спасом". Народну назву свято отримало тому, що у цей день освячується новий врожай яблук, винограду та інших плодів. Саме цього дня вдячні християни приносять перші плоди врожаю до храму як свою жертву Богу і для освячення всього врожаю.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією