28 років тому, у свято Преображення Господнього, православна парафія храму святих Петра і Павла у Львові вийшла зі складу Московського патріархату та долучилась до ІІІ етапу відновлення діяльності УАПЦ в Україні в ХХ столітті

yaremaСьогодні виповнюється 28 років з дня, коли 19 серпня 1989 року, у свято Преображення Господнього, православна парафія храму святих Петра і Павла у Львові на чолі із протоієреєм Володимиром Яремою (майбутнім Святійшим Димитрієм, Патріархом Київським і всіє України, Предстоятелем УАПЦ (07.09.1993 – 25.02.2000)) та священиком Іваном Пашулею вийшла із юрисдикції Російської Православної Церкви (Екзархату Московського патріархату в Україні), оголосили про перехід під омофор митрополита Мстислава Скрипника, Першоієрарха УАПЦ в США та Діаспорі (майбутнього Святійшого Мстислава, Патріарха Київського і всієї України, Предстоятел УАПЦ (06.06.1990 – 11.06.1993)) та долучилась до ІІІ етапу відновлення діяльності Української Автокефальної Православної Церкви в Україні в ХХ столітті.

З цього дня автокефальний рух в Україні почав набирати широкого поширення, а в храмах відродженої УАПЦ було прийнято поминати Всесвятійшого Димитрія, Архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха.

yaremo-dmytro

До цього, 15 лютого 1989 року, за підтримки українських патріотичних сил у Києві було створено ініціативний комітет із відновлення діяльності Української Автокефальної Православної Церкви в Україні.

Українці, пам'ятаймо свою історію, своїх достойників і героїв, та будьмо гідними наших праведних і богоносних прабатьків і батьків.

З святом Преображення Господнього та 28-річчям початку ІІІ етапу відновлення діяльності Української Автокефальної Православної Церкви в Україні в ХХ столітті (заснованої з апостольського благословення апостола українського Андрія Первозванного в 33-х – 70-х рр. І ст. та відродженої в 1917 – 1921 рр.).

+Віктор (Бедь),
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською єпархією УАПЦ

19 серпня 2017 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією