28 років тому, у свято Преображення Господнього, православна парафія храму святих Петра і Павла у Львові вийшла зі складу Московського патріархату та долучилась до ІІІ етапу відновлення діяльності УАПЦ в Україні в ХХ столітті

yaremaСьогодні виповнюється 28 років з дня, коли 19 серпня 1989 року, у свято Преображення Господнього, православна парафія храму святих Петра і Павла у Львові на чолі із протоієреєм Володимиром Яремою (майбутнім Святійшим Димитрієм, Патріархом Київським і всіє України, Предстоятелем УАПЦ (07.09.1993 – 25.02.2000)) та священиком Іваном Пашулею вийшла із юрисдикції Російської Православної Церкви (Екзархату Московського патріархату в Україні), оголосили про перехід під омофор митрополита Мстислава Скрипника, Першоієрарха УАПЦ в США та Діаспорі (майбутнього Святійшого Мстислава, Патріарха Київського і всієї України, Предстоятел УАПЦ (06.06.1990 – 11.06.1993)) та долучилась до ІІІ етапу відновлення діяльності Української Автокефальної Православної Церкви в Україні в ХХ столітті.

З цього дня автокефальний рух в Україні почав набирати широкого поширення, а в храмах відродженої УАПЦ було прийнято поминати Всесвятійшого Димитрія, Архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха.

yaremo-dmytro

До цього, 15 лютого 1989 року, за підтримки українських патріотичних сил у Києві було створено ініціативний комітет із відновлення діяльності Української Автокефальної Православної Церкви в Україні.

Українці, пам'ятаймо свою історію, своїх достойників і героїв, та будьмо гідними наших праведних і богоносних прабатьків і батьків.

З святом Преображення Господнього та 28-річчям початку ІІІ етапу відновлення діяльності Української Автокефальної Православної Церкви в Україні в ХХ столітті (заснованої з апостольського благословення апостола українського Андрія Первозванного в 33-х – 70-х рр. І ст. та відродженої в 1917 – 1921 рр.).

+Віктор (Бедь),
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською єпархією УАПЦ

19 серпня 2017 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський