Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор за участі представників громадськості відслужив літію за полеглими українськими воїнами-героями до 3-х роковин боїв під Іловайськом

 DSC030429 серпня 2017 року, у дні коли Україна вшановує світлу пам'ять полеглих українських воїнів-героїв, які загинули смертю хоробрих в серпні 2014 року під Іловайськом на Сході України, зокрема в страшній бійні саме 29 серпня, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії відслужив заупокійну літію біля пам'ятника загиблим воїнам АТО на площі майора Віталія Постолакі в місті Ужгороді за полеглими українськими воїнами, добровольцями, волонтерами і полоненими, які у наші дні віддали свої життя в обороні Богом даної нам земної Вітчизни України від підступних московсько-путінських окупантів і терористів (2014 – 2017).

Його Преосвященству співслужили представники духовенства єпархії: протоієрей Сергій Урста, канцлер консисторії єпархії та протоієрей Олександр Смолін, голова єпархіального відділу з духовної опіки в правоохоронних органах, пенітенціарній системі та Збройних силах України.
У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх провин, допущених з власної волі чи під примусом небіжчиками, дарування їх душам вічного спокою та життя у піднебессі.
По завершенню богослужіння Преосвященнійший владика Віктор звернувся з коротким архіпастирським словом до присутніх, в якому закликав возносити посиленні молитви за загиблими українськими воїнами, добровольцями, волонтерами і полоненими, які відали свої життя за свободу і незалежність свого народу, а також молитися за живих наших захисників, завдяки яким сьогодні ми живемо під мирним небом. А для цього, українська нація, як ніколи, повинна виявити високу національну і духовну єдність – наголосив владика Віктор.
Відтак з словом до присутніх звернулися: учасник АТО, громадсько-політичний діяч, український воїн-ветеран В'ячеслав Харченко, учасник українських національно-визвольних змагань кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, голова Закарпатського крайового товариства «Просвіта» Павло Федака та учасниця українських національно-визвольних змагань кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, відповідальний секретар Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті та Християнсько-народної спілки Закарпаття, літературознавець Антоніна Вчорашня.
Участь у заупокійній літії, окрім представників духовенства Карпатської єпархії УАПЦ, прийняли представники Карпатського університету імені Августина Волошина, Української богословської академії, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Закарпатського національно-патріотичного об'єднання «Україна Соборна», Християнсько-народної спілки Закарпаття, учасників АТО та небайдужі мешканці Ужгорода.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією