У 17-ту неділю після П’ятидесятниці єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор відслужив Божественну літургію в Кафедральному храмі Карпатської єпархії УАПЦ в м. Ужгород

 DSC02231 жовтня 2017 року, 17-ту неділю після П'ятидесятниці, після Воздвиження, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви відслужив Божественну літургію в кафедральному храмі на честь апостола українського Андрія Первозванного Карпатської єпархії УАПЦ в Ужгороді.

Його Преосвященству співслужили протоієрей Сергій Урста (канцлер Консисторії єпархії), протоієрей Олександр Смолін, протоієрей Петро Васильців та протодиякон Іван Жабляк.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією.
За заслуги перед Святою Православною Церквою керуючий Карпатською єпархією Преосвященнійший владика Віктор возвів клірика єпархії ієрея Петра Васильців в протоієрея.
У молитві до Господа Бога, владика Віктор та духовенство, просили миру, щастя і благополуччя для українського народу і України, чим швидшої перемоги Української Армії над підступними московсько-путінськими оккупантами і терористами, за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера і мирних громадян, які у наші дні боронять земну, Богом дану нам, Вітчизну Україну від московських ординці, за дарування українцям національної і духовної єдності та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви. Окреме прохання за було виголовенне за примноження сил духовних і тілесних Блаженнійшому Митрополиту Макарію, Предстоятелю УАПЦ з нагоди дня народження, яке він святкує 1 жовтня
Під час заупокійної ектенії духовенство молилось за спасіння душ раніше полеглих у різні віки і часи наших співвітчизників, які відали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність України, героїв Небесної Сотні під час Революції Гідності, українських воїнів, добровольців, волонтерів, полонених і мирних співвітчизників, які у наші дні віддали свої життя в обороні земної нашої Вітчизни України від новітніх московських ординців, спочилих у Бозі наших прабатьків, батьків, рідних, учителів, друзів та близьких.
З повчальним словом до парафіян храму звернувся протоієрей Сергій Урста. У проповіді отець Сергій доніс до парафіян тлумачення на недільне Євангельське благовіст'я.
З архіпастирським словом до парафіян звернувся Преосвященнійший єпископ Віктор (Бедь), який привітав усіх педагогів та співробітників університету з днем працівника освіти, а також наголосив на необхідності дотримання та виконання кожним християнином у своєму житті Заповідей Божих.
Відтак, усі присутні в храмі заспівали Многолітня Блаженнійшому Макарію, Митрополиту Київському і всієї України, Предстоятелю Української Автокефальної Православної Церкви з нагоди дня його народження.
Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом регента Марії Жабляк. Службу дяків очолив дяк Іван Хланта.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією