Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор відслужив молебень за мир і благополуччя в Україні до 99-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (1918 – 1919)

ZUNR19 жовтня, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, в архієрейській резиденції в Ужгороді, відслужив молебень за мир, благополуччя і розквіт української нації та Української держави з нагоди 99-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (19.10.1918 – 18.07.1919), до складу якої увійшли українські етнографічні землі колишньої Австро-Угорської імперії: Галичини, Буковини та Закарпаття.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив національної і духовної єдності українській нації, миру і благополуччя Україні, чим швидшої перемоги Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами та збереження життя українських воїнів, добровольців, волонтерів, полонених і мирних співвітчизників, які у наші дні ціною власного життя боронять український народ і святу українську землю від новітнього московського ординця. Також владика просив Божої допомоги у подоланні розділення серед українських християн та утвердження єдиної Помісної Української Церкви.

Коротка історична довідка:

Після Першої світової війни та розпаду Австро-Угорської імперії, на території Західної України зі столицею у Львові, постала Західноукраїнська Народна Республіка. 19 жовтня 1918 року Українською Національною Радою у Львові було оголошено Прокламацію про створення Української держави в українських етнографічних землях колишньої Австро-Угорської імперії: Галичини, Буковини та Закарпаття. 22 січня 1919 року Західноукраїнська Народна Республіка об'єдналась з Українською Народною Республікою (1918 – 1921) в єдиній Соборній Українській державі та отримала назву Західна Область Української Народної Республіки. Після підступної окупації та анексії західноукраїнських земель в 1919 році, в ході українсько-польської війни, Польською Республікою – Галичини, Волині, Прикарпаття; Королівством Румунії – Буковини і частково Закарпаття та Чехословацькою Республікою – Карпатської України (Закарпаття), Західноукраїнська Народна Республіка була ліквідована, її уряд вимушено емігрував та перебував у екзилі до 15 березня 1923 року.

18 березня 1921 року, згідно Ризького міжнародного антиукраїнського договору, укладеного між комуністичними Російською Радянською Федеративною Соціалістичною Республікою і Українською Соціалістичною Радянською Республікою, з одного боку, та Польською Республікою, з другого боку, було завершено повну окупацію Української Народної Республіки. Відтак уряд Української Народної Республіки вимушено емігрує і перебуватиме у екзилі до відновлення державної незалежності України 24 серпня 1991 року.

Прес-служба Закарпатського обласного товариства
борців за незалежність України в ХХ столітті

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією