Духовенство Карпатської єпархії УАПЦ відслужило молебень за Україну та Українську Церкву до 96-річчя Всеукраїнського Православного Помісного Собору (м. Київ, 14 – 30 жовтня 1921)

 DSC033730 жовтня, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Ростислава Криворучка та протоієрея Петра Васильціва, до 96-річчя Всеукраїнського Православного Помісного Собору (м. Київ, Софійський кафедральний собор, 14 – 30 жовтня 1921), в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного в м. Ужгороді, відслужили молебень за мир і благополуччя в Україні, за найшвидшу перемогу Українського війська над підступними москвовсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя всіх українських захисників, які у наші дні боронять своїх рідних, близьких та святу українську землю від новітніх московських ординців, за подолання розділення серед українських християн та утвердження єдиної Помісної Української Церкви.

Участь у молебні також прийняли уповноважені представники Карпатського університету імені Августина Волошина, Української богословської академії, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна» та Християнсько-народної спілки Закарпаття.

Після завершення молебню, до присутніх з повчальним архієрейським словом звернувся Преосвященнійший владика Віктор, який наголосив на історичності та значенні рішень Всеукраїнського Православного Помісного Собору, який відбувся в м. Києві 14 – 30 жовтня 1921 року та підтвердив постанову (проголошення) Всеукраїнської Православної Церковної Ради від 5 травня 1920 року про відродження та автокефалію Української Автокефальної Православної Церкви.

Коротка історична довідка:

14 - З0 жовтня 1921 року, в Софійському кафедральному соборі в м. Києві, урочисто пройшов Всеукраїнський Православний Помісний Собор, історичними рішеннями якого було підтверджено відродження древньої Української Автокефальної Православної Церкви в ході національно-визвольних змагань 1917 – 1921 рр. В роботі Собору прийняли 472 делегати з усіх губерній тогочасної України. Головні рішення Собору:

1. Собор підтвердив постанову Всеукраїнської Православної Ради від 5 травня 1920 року про відродження та автокефальний статус Української Автокефальної Православної Церкви.

2. Діючи у надзвичайних умовах, фактичної окупації Української Народної Республіки московським комуністично-радянським режимом РСФРР та за умов відкритої протидії з боку Московської патріархії Російської Православної Церкви щодо відродження Української Церкви, Собор згідно правил Церкви Христової апостольського періоду обрав та відтак за участі духовенства висвятив Першоієрарха відродженої Української Автокефальної Православної Церкви, Митрополита Київського і всієї України Василя Липківського, а також іще 12 єпископів – майбутніх новомучеників землі Української.

3. Визнав недійсними постанови Всеросійського Православного Помісного Собору Російської Православної Церкви 1917 – 1918 рр., який проходив у м. Москві, про відмову у визнанні (надані)  автокефалії Української Православної Церкви в Україні та надання їй тільки статусу автономії у складі Московського патріархату.

4. Визнав неканонічним примусове приєднання та підпорядкування Української Церкви з центром митрополії в Києві Московському патріархату в 1686 році.

5. Замість єпископсько-синодального церковного устрою, раніше насадженого Московським патріархатом, уведено всенародно-соборноправний устрій Української Автокефальної Православної Церкви, затверджено виборність єпископату, духовенства та кліру.

6. Вирішив відродити українські релігійні звичаї в церковному житті Української Автокефальної Православної Церкви (українська мова богослужіння, церковні архітектура, мистецтво, спів).

7. Розпочав переговори з Константинопольською Православною Церквою щодо налагодження міжцерковного діалогу та визнання автокефалії Української Церкви.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський