Єпископ Мукачівський і Карпатський УАПЦ Віктор відслужив літію за українськими жертвами до 309-х роковин Батуринської трагедії та 79-х роковин Віденського арбітражу і початку першого етапу мадярської окупації Карпатської України (Закарпаття)

svichka-baturyn02 листопада, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ століття, в архієрейській резиденції в м. Ужгороді, відслужи заупокійну літію за українськими жертвами чужинських окупаційних режимів в Україні до 309-х роковин Батуринської трагедії, в наслідок якої окупаційними військами Московського царства за наказом царя Петра І було жорстоко убито та вирізано біля двадцяти тисяч мирного українського населення в гетьманській столиці України Батурині та 79-х роковин антиукраїнського Першого Віденського арбітражу, згідно рішень якого від 2 листопада 1938 року, під диктовку фашистської Німеччини та її військово-політичного союзника профашистського режиму Королівства Угорщини, було розпочато перший етап мадярської окупації Західних регіонів Карпатської України (Закарпаття) з містами Ужгородом, Мукачевом та іншими населеними пунктами.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення за всі земні провини, допущенні з власної волі чи під примусом українськими невільниками та жертвами чужинських окупантів, дарування їх невинним душам вічного спокою та життя у піднебессі.

Коротка історична довідка:

1. Батуринська трагедія: знищення Батурина московськими військами, або Батуринська трагедія, або «Різанина в Батурині» — каральні дії московських військ Московського царства із захоплення і знищення гетьманської столиці України Батурина і його мешканців, що були проведені 2 листопада 1708 року. В ході цих дій були вирізані всі мешканці міста, незалежно від віку і статі. За різними оцінками загинуло від 15 до 20 тисяч батуринців. В історію України ці події увійшли під назвою «Різанина в Батурині». Саме місто було пограбоване, в тому числі і православні храми, а потім, за наказом московського царя Петра І та його генерала Олександра Меншикова, було спалене, а церкви знищені.

2. Перший Віденський арбітраж було проведено 2 листопада 1938 року у Відні, в Бельведерському палаці міністрами закордонних справ Німеччини — Йоахімом фон Ріббентропом та Італії — Галеаццо Чіано, для вирішення «угорського питання» в Чехословаччині. Необхідність термінового врегулювання чехословацько-угорського національно-територіального конфлікту була прописана в продажній Мюнхенській угоді, підписаній 30 вересня 1938 року.

В результаті антиукраїнського Першого Віденського арбітражу в супереч політичної волі українського населення від Чехословаччини були відокремлені та передані Королівству Угорщини південна частина Карпатської України (Закарпаття). В наслідок таких антиукраїнських дій столиця Карпатської України (Закарпаття) та її автономний уряд на чолі із Августином Волошином вимушено були перенесені з Ужгорода до Хуста. За результатами антиукраїнського Першого Віденського арбітражу профашистський режим Королівства Угорщини розпочав поетапну окупацію Карпатської України (Закарпаття), перший етап якої було проведено у період з 2 по 12 листопада 1938 року, а другий у період з 14 по 7 липня 1939 року. Загалом поетапна та повна окупація Карпатської України (Закарпаття) профашистським режимом Королівства Угорщини тривала з 02 - 12.11.1938/14 – 07.07.1939 по 28 жовтня 1944 рр.

Прес-служба Закарпатського обласного товариства
борців за незалежність України в ХХ столітті

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією