Для Першоієрарха УПЦ Київського патріархату Філарета (Денисенка) Московський патріархат знову матір-церква…

6563Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату звернувся з листом розкаяння до Московського Патріарха Кирила (Гундяєва) і Архієрейського Собору Російської Православної Церкви з проханням відновлення діалогу про євхаристичну єдність з Московською Церквою...

Зокрема в кінці свого листа, адресованого керівництву Російської Православної Церкви (Московського патріархату), колишній митрополит Київський і всієї України Філарет (Денисенко) пише: «Прошу вибачення за все, в чому згрішив словом, ділом і всіма моїми відчуттями, і також від серця щиро вибачаю всім» (з інформаційного матеріалу на офіційному сайті РПЦ).
Архієрейський Собор Російської Православної Церкви (м. Москва, 29.11. – 02.12.2017), на своєму засіданні 30 листопада 2017 року розглянув лист колишнього свого митрополита Філарета (Денисенка) та ухвалив постанову створити комісію Московського патріархату для проведення переговорів із тими, хто відділився від «церковного спілкування» в лоні РПЦ з числа представників УПЦ Київського патріархату, яку очолить митрополит Іларіон (Алфеєв).

24131119 1478723785509234 371081454660197105 n


Наразі важко спрогнозувати розвиток подальших міжцерковних взаємовідносин між Російською Православною Церквою (Московським патріархатом) на чолі із Патріархом Кирилом (Гундяєвим) та Українською Православною Церквою Київського патріархату на чолі із Патріархом Філаретом (Денисенком), але зрозумілим є наступне - процес щодо утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Церкви буде знову суттєво призупинено, як це вже було зроблено неодноразову в минулому...
Та зрозумілим і однозначним можна зробити прогноз про те, що у найближчий період Російська Православна Церква, її керівництво та політичний режим Російської Федерації жодної автокефалії (повної незалежності від Москви) будь-якій із частин своїх єпархій в Україні, чи УПЦ МП в цілому або іншим Українським Церквам не надасть.

Шлях до Автокефалії Української Церкви та її утвердження на міжцерковному рівні можливий тільки через першочерговий діалог з Константинопольським патріархатом – Матірю-Церквою для України. І цей діалог, як національна і духовна єдність української нації, залежить виключно від нас українців, а не від лукавих порад московського агресора.

+ Віктор (Бедь),
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською єпархією
Української Автокефальної Православної Церкви
м. Ужгород,
30 листопада 2017 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський