У престольне свято в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного в м. Ужгороді керуючий Карпатською єпархією єпископ Віктор очолив Божественну Літургію

 DSC005613 грудня 2017 року, у День ушанування світлої пам'яті святого апостола українського Андрія Первозванного у кафедральному храмі на честь святого апостола Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді була відслужена Божественна літургія.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією УАПЦ у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Василя Кадара, протоієрея Романа Бобая, протоієрея Ростислава Криворучко, протоієрея Сергія Уманціва та протодиякона Івана Жабляка.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя - Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ.

Владика Віктор з духовенством вознесли молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Української Автокефальної Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами. Особливі молитви до Господа Бога були піднесені також за збереження життя кожного українського воїна, добровольця і волонтера, які у наші дні боронять нашу святу українську землю від підступного московського ординця.

З проповіддю до прихожан звернувся протоієрей Ростислав Криворучко, який доніс до парафіян тлумачення на недільне Євангеліє.

Після завершення богослужіння з вітальним архіпастирським словом до прихожан звернувся Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією, який розповів про подвижницький життєвий шлях апостола українського Андрія Перзозванного, який приніс Слово Боже на українську землю та привітав всіх прихожан престольним святом. У своїй промові владика Віктор наголосив на тому, що саме завдячуючи апостольській місії апостола українського Андрія Первозванного в Скіфії-Русі-Україні (33-ті – 70-ті рр. І ст.), наші праведні і богоносні прабатьки вже понад 1980 років тому прийняли християнство та розпочали церковне будівництво Апостольської Української Церкви. За цих умова Українська Церква є в числі найдревніших Помісних Церков у світі. Тож не дарма Київський Собор Української Церкви 1621 року проголосив святого апостола Андрія Первозванного апостолом українським (в тогочасній термінології – апостолом руським) – підкреслив владика Віктор.

Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом регента кафедрального храму Марії Жабляк, а службу дяків очолив Іван Хланта.

Після цілування хреста і помазання святим маслом прихожан відбулася святкова трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією