У неділю прощення, в кафедральному храмі Карпатської єпархії УАПЦ молились за спасіння душ Героїв Небесної Сотні та українських воїнів-героїв, що полягли під Дебальцево

 DSC018718 лютого 2018 року, в прощену неділю, у кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужено Божественну літургію, яку очолив Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви.

Його Преосвященству співслужили протоієрей Сергій Урста, протоієрей Роман Бобай, протоієрей Ростислав Криворучко та протодиякон Іван Жабляк.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією.
Владика Віктор та духовенство вознесли молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Української Автокефальної Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами.

Під час заупокійної ектенії, владика Віктор молився за спокій та спасіння душ усіх раніше спочилих у Бозі українських воїнів, які у різні часи та віки віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність України, за раніше спочилих у Бозі наших рідних, учителів, друзів, близьких, полеглиху наші дні в обороні України від московського ординця бійців Української Армії, добровольців, волонтерів. Відтак з з нагоди 3-ї річниці виходу українських військ с під Дебальцева та 4-ї річниці пам'яті героїв Героїв Небесної Сотні, підчас заупокійної літії, окремі прохання було виголошено за українських воїнів які полягли в бою під Дебальцево та героями Небесної Сотні.

Після святого причастя до парафіян з повчальною проповіддю звернувся протоієрей Сергій Урста, який розповів про сенс Великого посту та про життя і поведінку кожного християнина під час посту. З архіпастирською проповіддю до парафіян звернувся Преосвященнійший владика Віктор, який розповів про духовну складову прощеної неділі, привітавши прихожан з початком Великого посту, який приводить нас до Величного свята Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.
За вияв мужності і героїзму при виконанні військового обов'язку та захисті українського народу і Української Держави від московсько-путінських окупантів і терористів, ряд військовослужбовців 128 окремої гірсько-піхотної бригади Збройних Сил України були відзначені орденами, а саме:
- старший прапорщик Віктор Володимирович Трофімчук – орденом «Преподобного Іллі Муромця»;
- старший прапорщик Іван Ількович Рибчич – орденом «Преподобного Іллі Муромця»;
- старший прапорщик Іван Ількович Рибчич – орденом «Преподобного Іллі Муромця»;
- солдат Сергій Васильович Ковтан – орденом «Преподобного Іллі Муромця»;
Також, орденом святого Георгія Переможця (посмертно) був нагородженнй майор Дмитро В'ячеславович Георгієв. Нагороду з рук Преосвященнійшого єпископа Віктора отримав його син та дружина.
Відтак, владика Віктор привітав іменинника студента Української богословської академії Карпатського університету іподиякона Олександра Тригубова з Днем, яке від відсвяткував 16 лютого.
Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом кафедрального регента Марії Жабляк. Службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.
Після богослужіння було проведено чин Прощення.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією