За історичним і доленосним значенням, Томос про Автокефалію Української Церкви, стане одним із самих головних історичних актів в історії України за останні 300 років!

687687687645Україна напередодні світового відновлення та визнання своєї церковної незалежності (автокефалії) шляхом проголошення Помісної Української Автокефальної Православної Церкви!

Всесвятійший Варфоломій, Архієпископ Константинополя, Вселенський Патріарх та Святий Синод Константинопольської Православної Церкви в квітні 2018 року прийняли до розгляду звернення єпископату Української Автокефальної Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського патріархату та частини єпископів Української Православної Церкви Московського патріархату, за підтримки Президента України Петра Порошенка, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, з проханням визнати та надати Автокефалію (незалежність) Помісній Українській Православній Церкві. Церкві яка має апостольське благословення та заснування від апостола українського Андрія Первозваного в 33-х - 70-х рр. та власну, майже 2000-літню, історію українського церковного будівництва.

Вже в кінці травня - на початку червня ц. р. Священний Синод Константинопольської Православної Церкви ухвалить рішення про визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві, а відтак, Вселенський Патріарх Варфоломій в м. Києві до святкування в липні 2018 року 1030-річчя проголошення християнства державною релігією в Русі-Україні офіційно і урочисто проголосить і вручить Томос (Грамоту) про Автокефалію (незалежність) Помісної Української Православної Церкви.

Після Акту про відновлення Державної незалежності України, ухваленого Верховною Радою 24 серпня 1991 року, Томос (Грамота) Вселенського Патріарха про Автокефалію Помісної Української Православної Церкви стане одним із головних за своїм історичним та доленосним значенням актом та подією в житті української нації, Української Держави та Української Церкви за останні 300 років!

Символічно, що ця богоугодна та історична подія в житті української нації, з ласки Божої, припала на 100-річчя відновлення державної незалежності Української Держави – Української Народної Республіки (1918 – 1921) та 100-річчя Всеукраїнського Помісного Православного Собору (21.01. – 01.02.1918) в м. Києві, на розгляд якого було винесено питання про Автокефалію (незалежність) Української Православної Церкви.

Українці, за Заповідями Божими, будьмо гідними своїх праведних і богоносних прабатьків та батьків, а також єдині національно і духовно, та пишаймося і єднаймось в нашій прабатьківській, майже 2000-літній, Автокефальній Помісній Українській Православній Церкві!

Тож будьмо єдиними та мудрими, дорогі співвітчизники українці, та не піддаваймось на антиукраїнські та безбожні заклики ворога світу цього та його посіпак...

З молитвою, вірою та надією на батьківську любов, ласку та благодать Отця нашого Небесного!

Слава Україні!

Слава полеглим Героям та святим угодникам Божим, в землі українській прославлених!

Святий апостоле український Андрію Первозваний, моли Отця нашого Небесного, за українську націю, Українську Державу та Помісну Автокефальну Українську Православну Церкву!

+ Віктор (Бедь),

єпископ Мукачівський і Карпатський,

керуючий Карпатською єпархією

Української Автокефальної Православної Церкви

м. Ужгород,

30.04.2018 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський