Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор відслужив молебень до святого блаженного Оскольда, Великого князя Київського з династії Кия у День ушанування його світлої пам’яті

66768890015 липня, у День ушанування святого блаженного Оскольда ( ? – 882), Великого князя Київського з династії Кия (?, але не пізніше 860 – 882), Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного в м. Ужгороді, відслужив молебень до святого за мир і благополуччя в Україні.

У молитві до святого владика Віктор просив молитовного заступництва перед Отцем нашим Небесним за мир і благополуччя в Україні, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя і повернення додому всіх українських воїнів та полонених, які у наші дні ціною власного життя боронять своїх рідних, увесь український народ, земну нашу Вітчизну Україну та Українську Церкву від новітніх московських ординців. Також владика Віктор молився за Божу допомогу в досягненні національної і духовної єдності української нації та утвердженні єдиної Помісної Української Автокефальної Православної Церкви.

Інформаційна довідка:

Блаженний Осокольд (Миколай у хрещенні), Великий князь Київський з династії Кия (? – 882). Останні правлячий князь в Києві, з давньої династії Кия. У 860 році здійснив успішний військовий похід проти Східної частини Римської імперії (Візантії) з центром у Константинополі та здобу велику перемогу, змусивши Константинополь і його правителів піти на переговори і уступки на користь  Русі-України. Участь у військовому поході князя Оскольда на Константинополь, поряд із представниками інших східно-слов’янських племен Русі-України, приймали і білі хорвати, прабатьки українців Західної України (Галичини, Закарпаття та Буковини) За результатами перемоги князь Оскольд уклав черговий вигідний для Русі-України міжнародний догів із Східною частиною Римської імперії (Візантією). Оскольд став один із перших київських князів, який прийняв християнство в 60-х рр. ІХ ст. За правління блаженного князя Оскольда та з благословення святителя Фотія, Патріарха Константинопольського у 862 році було засновано Українську (Руську) Церкву з центром у Києві та внесенням її до диптиху Константинопольського патріархату в числі тогочасних церков і митрополій у світі (60 місце). Підступно був убитий Новгородським посланником-воєводою Олегом у 882 році, який захопив політичну владу в Києві.
Князь Оскольд, був прославлений Українською (Руською) Церквою у лику святого блаженного князя в кінці ІХ –  Х ст. ст., про що збереглась згадка в Іоакимовому літописі кінця Х – початку ХІ ст. ст., що належить перу святителя Іоакима Корсунянина (? – 1030). Єпископа Новгородського (993 – 1030).
Згідно давньої традиції в Україні, яка була започаткована з давніх часів та підтримувалась серед українських православних до 20-х рр. ХХ ст. (московського комуністично-радянського поневолення України), днем ушанування світлої пам’яті блаженного Оскольда, Великого князя Київського було визначено 15 липня.

Відновлення вшанування світлої пам’яті святого блаженного Оскольда, Великого князя Київського з династії Кия, у наші дні, було розпочато в 2012 році в Ужгородській українській богословській академії з ініціативи тогочасного ректора академії професора Віктора Бедь (на сьогодні Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви  та благословення вічно пам’ятного Блаженнійшого Володимира (Сабодана), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією