Керуючий Карпатською єпархією Віктор удостоїв українську патріотку Антоніну Вчорашню ордена "Слава Карпатської України" до 50-річчя з Дня її народження

52732935 779741542412784 373312973910835200 n26 лютого 2019 року, в кафетерії Карпатського університету імені Августина Волошина в м. Ужгороді, друзі та колеги по роботі привітали із славним ювілеєм 50-річчям з дня народження Антоніну Іванівну Вчорашню, українську патріотку, громадсько-політичного діяча, борця за національну і державну незалежність України кінця 80-х – початку 90-х рр. ХХ століття, директора Науково-дослідного інституту історії українських національно-визвольних змагань КаУ, голову єпархіального відділу з благодійності Карпатської єпархії Православної Церкви України, літературознавця, доктора педагогічних наук, професора.

В ході вітань, Преосвященніший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, за активну участь в українських національно-визвольних змаганнях кінця 80-х – початку 90-х рр. ХХ століття, особистий внесок у відновлення і утвердження державної незалежності України та з нагоди славного ювілею – 50-річчя з Дня народження удостоїв Антоніну Іванівну Вчорашню ордена «Слава Карпатської України».

Участь у привітанні ювілярки прийняли представники Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії, редакції газети «Срібна Земля», єпархіального управління Карпатської єпархії Православної Церкви України, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті та Християнсько-народної спілки Закарпаття.

Біографічна довідка:

Вчорашня Антоніна Іванівна, українська патріотка, громадсько-політичний діяч, борець за національну і державну незалежність України в ХХ столітті, літературознавець, доктор педагогічних наук, професор.

А. І. Вчорашня народилась 26 лютого 1969 року в м. Ужгороді в сім’ї українських інтелігентів. Після закінчення 8-ми класів Ужгородської середньої школи № 1 вступила на навчання до Ужгородського технікуму радянської торгівлі, який закінчила за спеціальністю бухгалтер. Навчалась на філологічному факультеті Ужгородського національного університету та в Карпатському університеті імені Августина Волошина, де здобула повну вищу освіту. Згодом захистила наукові дисертації та здобула наукові ступені доктора філософії в галуз педагогіки та доктора педагогічних наук, вчені звання доцента і професора.

А. І. Вчорашня є учасницею українських національно-визвольних змагань кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, борцем за національну і державну незалежність України в ХХ столітті. В 1989 – 1991 рр. входила до складу Ужгородського осередку Української Гельсінської групи, а в 1989 – 1992 рр. була членом Народного Руху України, працювала діловодом управи Закарпатської крайової організації НРУ (1991 – 1992). Антоніна Іванівна пройшла трудовий шлях від бухгалтера, діловода до директора науково-дослідного інституту, викладача і науковця вищого навчального закладу.

На сьогодні А. І. Вчорашня посідає посаду директора Науково-дослідного інституту історії українських національно-визвольних змагань Карпатського університету імені Августина Волошина та надалі приймає активну участь в громадсько-політичному житті нашого краю, є членом Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства «Просвіти» (з 1990 р.), відповідальним секретарем Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ століття (з 2016 р.) та Християнсько-народної спілки Закарпаття (з 1992 р.), головою єпархіального відділу з благодійництва Карпатської єпархії Православної Церкви України (з 2018 р.) та секретарем Закарпатської регіональної комісії з реабілітації Закарпатської обласної державної адміністрації (з 2019 р.).

Прес-служба КаУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією