ПИТАННЯ ЗАКРИТЕ: ПАТРІАРХ ВАРФОЛОМІЙ ВІДМОВИВСЯ ВІД ВСЕПРАВОСЛАВНОГО ОБГОВОРЕННЯ АВТОКЕФАЛІЇ ПЦУ

8172babd8f150fa4fe7fd19215f3b986Глава Константинопольського патріархату послався на історію.

Зборів предстоятелів православних церков чи Всеправославного собору з українського питання не буде. Так Вселенський патріарх Варфоломій прокоментував ініціативи низки церков, керівництво котрих має проросійські симпатії або фінансово чи політично залежить від Москви.

Як повідомляє Сerkvarium, РПЦ оприлюднило лист патріарха Варфоломія до Антіохійского патріарха Іоанна, котрий очолює церкву в Сирії та вважається одним із найбільш залежних від Росії ієрархів. Перед тим саме предстоятель Антіохійської церкви закликав Константинопольського патріарха обговорити українське питання на всеправославному рівні. 

"У відповідь ми вас інформуємо, що після того, як чотири православних церкви, з церковної і богословської точки зору без причини, відмовилися бути присутніми у справі Вселенського священного собору, чому немає виправдань, і ваша давня церква була однією з них, Вселенський патріархат має серйозні підстави утриматися від таких зборів на загальноправославному рівні, які будуть марними, оскільки призведуть до згоди тільки у тому, що учасники будуть незгодні один з одним", - наголошується у відповіді владики Варфоломія. В ній патріарх нагадує про те, що Антіохійська церква разом із Російською, Болгарською і Грузинською проігнорувала Всеправославний собор на Криті у 2016 році, тому тепер жодна з них не має морального права вимагати всеправославних обговорень. 

Також патріарх Варфоломій наголошує та тому, що його дії відносно подолання розколу в Україні були зумовлені пастирською потребою та не призвели до особистої вигоди чи задоволення інших інтересів, окрім інтересів українського народу. "Велика свята церква Христова, дивлячись у любові та самопожертві, без свого інтересу або тиску, з однією метою єдності українського народу і припинення поділу і розколу у зборах мільйонів віруючих, до обіймів канонічної Церкви після того, коли вони були поза нею несправедливо, слідуючи церковної традиції і канонам, нагородила автокефалією Церкву України тим же способом, як отримали внутрішню адміністрацію всі інші новостворені автокефальні церкви, які затверджені тим же методом без православного собору або загального обговорення з братніми автокефальними церквами, визнані в їхньому становищі усіма церквами, і імена їхніх нових предстоятелів додані до диптиху", - наголосив владика, вочевидь маючи на увазі попередні автокефалії Польської, Чеської, Албанської та інших православних церков.

Оглядачі наголошують на тому, що ідея обговорення статусу ПЦУ на всеправославному рівні утопічна, адже тепер передбачає участь у цьому представників самої української церкви, що майже напевне не визнає Москва, а на інакший формат уже не може погодитися Константинополь. РПЦ ж, на думку релігієзнавців, прагне всеправославного зібрання не для вирішення питання щодо української автокефалії, а для блокування його подібно до того, як Росія користується правом вето і блокує будь-які здорові ініціативи у Раді Безпеки ООН.

Раніше предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що

Москва опрацьовує кожного архієрея та переконує, щоб ті не визнавали ПЦУ – Епіфаній
РПЦ докладає максимум зусиль, аби переконати світове православ'я не визнавати ПЦУ. "Москва опрацьовує кожного архієрея та переконує, що в Української церкви немає майбутнього", - зауважив владика. 

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування 

Поїздка до Варфоломія і обрання керівних органів. Перші кроки та заяви митрополита Епіфанія
Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус.

 

Джерело: tsn.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією