Заява Преосвященнішого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України про відсутність загроз розколу в ПЦУ

130520191334Возлюбленні у Господі брати і сестри!

15 грудня 2018 року, в храмі святої Софії в м. Києві, відбувся історичний об’єднавчий Всеукраїнський Помісний Православний Собор, одноголосним рішенням якого, за участі делегатів та всіх єпископів Української Автокефальної Православної Церкви Української Православної Церкви Київського патріархату та частини Української Православної Церкви Московського патріархату, урочисто було проголошено єдину Помісну Автокефальну Православну Церкву України.

Учасниками Всеукраїнського Помісного Православного Собору 15 грудня 2018 року шляхом вільного висунення кандидатів та таємного голосування Предстоятелем Православної Церкви України було обрано Блаженнішого Епіфанія (Думенко), Митрополита Київського і всієї України, який є легальним та визнаним очільником ПЦУ на сьогодні.

5 січня 2019 року Святіший Синод Константинопольської Православної Церкви, Матері Церкви, та Всесвятіший Варфоломій (Архонтоніс), Вселенський Патріарх, видали Томос (Грамоту) про офіційне визнання та надання Автокефалії (незалежності) Помісній Автокефальній Православній Церкві України, як рівної серед рівних в числі інших Помісних Автокефальних Православних Церков.

6 січня 2019 року Томос (Грамота) про визнання та Автокефалію (незалежність) єдиної Помісної Автокефальної Православної Церкви України офіційно був вручений Всесвятішим Вселенським Патріархом Варфоломієм (Архонтонісом) Блаженнішому Епіфанію (Думенко), Митрополиту Київському і всієї України, Предстоятелю ПЦУ.

При цьому звертаємо увагу на те, що Православна Церква України у відповідності до ухвалених рішень проголошена і визнана як Помісна Автокефальна Православна Церква, а не як Київська митрополія, як дехто помилково трактує її канонічно-правовий статус. А вже у самій внутрішній структурі Помісної Автокефальної Православної Церкви України створено Київську митрополію, як центр управління ПЦУ, та єпархіальні управління, як управління єпархій.

В зв’язку із проголошенням єдиної Помісної Автокефальної Православної Церкви України, уповноважені вищі соборні органи керівництва Української Автокефальної Православної Церкви та Української Православної Церкви Київського патріархату ухвалили рішення про саморозпуск раніше діючих церковних організацій УАПЦ та УПЦ КП та входження їх єпископату, духовенства, кліру, вірних, єпархій, монастирів, місій, братств, духовних навчальних закладів та парафій до складу Православної Церкви України. Дані рішення будо скріплено підписами їх предстоятелів і єпископату.

З 15 грудня 2018 року в Україні канонічно діє єдина Помісна Автокефальна Православна Церква – Православна Церква України, легітимним та повноважним Предстоятелем якої є Блаженніший Епіфаній (Думенко), Митрополит Київський і всієї України.

Складовою і невід’ємною частиною Православної Церкви України є і Мукачівсько-Карпатська єпархія, як спадкоємниця Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, у всій своїй повності.

Зважаючи на поширення в засобах масової інформації провокаційних відомостей щодо можливих загроз розколу в Православній Церкві України, правлячий архієрей, духовенство, клір та вірні Мукачівсько-Карпатської єпархії закликають всіх не піддаватись на провокації та засвідчують свою вірність рішенням об’єднавчого Всеукраїнського Помісного Православного Собору від 15 грудня 2018 року, Статуту Православної Церкви України від 15 грудня 2018 року, Томосу (Грамоті) Святішого Синоду Константинопольської Православної Церкви і Всесвятішого Вселенського Патріарха Варфоломія (Архонтоніса) про визнання і Автокефалію Православної Церкви України від 5 січня 2019 року і визнають легітимно діючим Предстоятелем ПЦУ Блаженнішого Епіфанія (Думенко), Митрополита Київського і всієї України. Таких позицій, на нашу думку, дотримується і вся повнота Православної Церкви України.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

                       За дорученням духовенства, кліру та вірних єпархії

                                                       + Віктор (Бедь),
                                   єпископ Мукачівський і Карпатський,
                           керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією
                                         Православної Церкви України

                                              м. Ужгород, 13 травня 2019 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією