У післясвято Різдва Пресвятої Богородиці єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор звершив дияконську хіротонію над іподияконом Славомиром Безак та молився за благополуччя українських сімей

 DSC060822 вересня 2019 року, у пiслясвято Рiздва Пресвятої Богородицi, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгороді, відслужили Божественну Літургію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Ростислава Криворучко та протодиякона Івана Жабляка.

В ході богослужіння духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за радісне і щасливе життя рідних наших, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за благополучне повернення додому всіх українських воїнів-захисників і полонених, за розвиток Помісної Автокефальної Православної Церкви України.

Також, у відповідності до рішення Священного Синоду Православної Церкви України, владика Віктор відслужив молитву за єдність, любов, довголіття та благополуччя в українських сім’ях.

Під час заупокійної ектенії владика Віктор молився за спасіння душ раніше спочилих наших праведних і богоносних прабатьків, батьків, матерів, полеглих українських борців, які у різні віки і часи віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність України, полеглих смертю хоробрих і героїв у наші дні українських воїнів, добровольців, волонтерів та полонених, які віддали свої життя в обороні своїх рідних, близьких, усього українського народу, Держави України та Української Церкви від новітніх московських ординців та всіх тих, кого ми заупокійно пам’ятаємо та згадуємо. Окреме прохання Владика Віктор виголосив за спасіння душ спочилих побратимів - учасників українських національно-визвольних змагань кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття до 30-річчя заснування Народного Руху України за перебудову (08 – 10 вересня 1989 р.), та зокрема його крайової організації на Закарпатті (23 вересня 1989 р.).

Також під час заупокійної ектенії було відслужено заупокійну молитву за полеглими і спочилими у Бозі українськими партизанами і підпільниками минулого століття та сьогодення до Дня партизанської слави в Україні, що вшановується щорічно 22 вересня.

Відтак, на Божественнії літургії Преосвященніший єпископ Віктор звершив дияконську хіротонію над іподияконом Славомиром Безак.

Після завершення богослужіння до прихожан храму з архіпастирською проповіддю звернувся Преосвященніший владика Віктор. У своїй проповіді владика Віктор звернув увагу на те, що шлях до Отця нашого Небесного та спасіння душ наших лежить через вияв любові до Бога та ближніх своїх, до Небесного Царства і Української Церкви, до своєї української землі і Держави України, до своїх рідних і всього свого українського народу. Такожвладика привітав диякона Славомира Безак із дияконською хіротонією та благословив його на подальше пастирське служіння.

В свою чергу до присутніх звернувся і новорукополежений диякон Славомир Безак, який подякував владиці Віктору за дияконську висвяту та подарував кафедральному храму копію чудотворної Ченстоховської ікони Пресвятої Богородиці.

Також владика Віктор, представники духовенства та прихожан привітали хористку Марію Харчук з Днем народження, яке вона відсвяткувала 20 вересня.

Богослужіння супроводжувалося спів кафедрального церковного хору на чолі із регентом Марією Жабляк, а службу дяків очолив читець Василь Біксей.

Прес-служба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією