Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор, у свято Покрова Пресвятої Богородиці та День захисника України, очолив Божественну Літургію і удостоїв ряд українських воїнів-захисників високих церковних відзнак

 DSC005014 жовтня 2019 року, у свято Покрова Пресвятої Богородиці, День захисника України, День Української Повстанської Армії та День Українського козацтва, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України було відслужено святкову Божественну Літургію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий єпархією у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Ростислава Криворучко, протодиякона Івана Жабляка та диякона Святомира Безака.

В ході богослужіння духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за радісне і щасливе життя рідних наших, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за благополучне повернення додому всіх українських воїнів-захисників і полонених, за розвиток Помісної Автокефальної Православної Церкви України.

Під час заупокійної ектенії владика Віктор молився за спасіння душ раніше спочилих наших праведних і богоносних прабатьків, батьків, матерів, полеглих українських борців, які у різні віки і часи віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність України, полеглих смертю хоробрих і героїв у наші дні українських воїнів, добровольців, волонтерів та полонених, які віддали свої життя в обороні своїх рідних, близьких, усього українського народу, Держави України та Української Церкви від новітніх московських ординців та всіх тих, кого ми заупокійно пам’ятаємо та згадуємо.

В ході Богослужіння також додатково було відслужено заупокійну літію за всіма полеглими смертю хоробрих і героїв українськими воїнами-захисниками, добровольцями, волонтерами і полоненими у російсько-українській війні 2014 – 2019 рр.

Після завершення Божественної Літургії до присутніх з архієрейською проповіддю звернувся Преосвященніший владика Віктор, який привітав всіх із святом Покрова Пресвятої Богородиці, а також із національно-державними святами – Днем захисника Вітчизни, Днем Української Повстанської Армії та Днем Українського козацтва. Зупинився на питаннях святості Пресвятої Богородиці, її заступництві перед Отцем нашим Небесним за український боголюбивий народ, Україну та Український народ, а також на святості і Богоугодності подвигу воїна – захисника своєї сім’ї, своїх близьких, своєї нації, Української Держави і Української Церкви від агресора і окупанта. Тож подвиг українських воїнів, які у різні часи і віки, і у наші дні, боронили і боронять український народ, Державу Україну і Українську Церкву від агресора, окупантів і терористів, зокрема і від путінської Московії в російсько-українській війні 2014 – 2019 рр. є безсмертним, героїчним і Богоугодним – наголосив владика Віктор.

Відтак Преосвященніший владика Віктор (Бедь) за вияв українського патріотизму, мужності та героїзму в обороні України від московсько-путінських окупантів (2014 – 2019) удостоїв ряд учасників бойових дій на сході України високих церковних відзнак. Зокрема:
ордена «Честі та Доблесті»:

-         підполковника Бокоча Михайла Васильовича;

-         майора Сінельникова Андрія Миколайлвича;

ордена «Слава Карпатської України»:

-         капітана Сак Олександра Олександровича;

-         старшого лейтенанта Йонаша В’ячеслава Миколайовича;

-         прапорщика Чумака Олександра Васильовича;

-         старшину Тернинко Михайла Івановича;

-         сержанта Вуйтика Миколу Миколайовича;

-         сержанта Жежер Михайла Вікторовича;

-         молодшого сержанта Кучінка Дмитра Степановича;

-         солдата Росула Рустама Михайловича;

-         солдата Синцова Михайла Юрійовича;

-         солдата Пальчук Василя Івановича;

-         солдата Молнара Олександра Олександровича;

-         солдата Шух Станіслава Мироновича;

-         солдата Масляника Максима Михайловича;

-         солдата Тирпак Василя Васильовича.

Також владика Віктор удостоїв високої церковної нагорода -
медалі «Знамення Пресвятої Богородиці»:

-         волонтера Анталовського Василя Васильовича.

Богослужіння супроводжувалося співом церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк, службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.

Відтак відбулася святкова братська трапеза.

Прес-служба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією