В кафедральному храмі Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ молилися за мир в Україні та молитовно вшанували полеглих за визволення Закарпаття від угорських окупантів та України від німецько-нацистських загарбників

 DSC052227 жовтня 2019 року, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України було відслужено Божественну Літургію. Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий єпархією у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна, протодиякона Івана Жабляка та диякона Славоміра Безака.

У молитві до Господа Бога духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя всіх українських воїнів-захисників та полонених і їх благополучне повернення додому з перемогою, за здоров’я і щасливе життя всіх наших рідних і близьких.

Під час заупокійної ектенії було піднесено молитви за спасіння душ всіх наших співвітчизників, які у різні віки і часи (зокрема і у наші дня) віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність української нації та Держави України, та спочилих у Бозі наших праведних і богоносних прабатьків, батьків, матерів, рідних та близьких.

Окремо було відслужено заупокійну літію за всіма полеглими борцями, радянськими солдатами, Карпатськими Січовиками, воїнами Української Повстанської Армії, підпільниками, партизанами, розвідниками, працівниками тилу та воїнами армії держав союзників по антигітлерівській коаліції, які ціною власного героїзму та життя визволили Карпатську Україну (Закарпаття) від окупації пронацистського режиму Королівства Угорщини на чолі із регентом Міклошем Горті (1938/1939 – 1944) та Україну в цілому від німецько-нацистських загарбників Третього Рейху (гітлерівської Німеччини) і його союзників (1939 – 1944) в роки Другої світової війни (1939 – 1945).

З проповіддю до прихожан звернувся протоієрей Сергій Урста, який на наголосив на необхідності дотримуватися Заповідей Божих у повсякденному житті кожним християнином.

Після завершення Божественної Літургії із архієрейською проповіддю до присутніх звернувся і Преосвященніший владика Віктор, який на голосив на святості безцінного дарунку Творця Всесвіту для народів світу – їх рідної землі, на якій ми народжуємося, пізнаємо світ, продовжуємо свій рід, утверджуємо свою державу та Церкву. Тож кожна людина, зокрема і ми українці, повинні цінувати і дорожити тією землею, яка дарована саме нашому народу Господом Богом, а у час біди і чужинської агресії, захищати свою сім’ю, свою націю, свою українську землю, Державу Україну і свою Помісну Українську Церкву від окупанта. Саме так діяли і наші праведні і богоносні прабатьки, батьки, матері, близькі, які в роки Другої світової війни (1939 – 1945), згідно Заповідей Божих, захистили самих себе, всі народи світу та свою святу українську землю від окупації пронацистського режиму Королівства Угорщини на Закарпатті (в Карпатській Україні) (1938/1939 – 1944) та всю Україну (1939 – 1944) від німецько-нацистських окупантів Третього Рейху (гітлерівської Німеччини) і його військово-політичних союзників – наголосив владика Віктор.

За вияв українського патріотизму, мужності та героїзму в обороні України від московсько-путінських окупантів владика Віктор нагородив учасника бойових дій в українсько-російській війні (2014 – 2019), ветерана воїна-захисника Ігоря Кобзева орденом «Слава Карпатської України».

Також, за багаторічну добросовісну трудову діяльність, заслуги перед Православною Церквою України та з нагоди славного ювілею – 60-річчя від дня народження, Преосвященніший владика Віктор нагородив Ганну Бабяк медаллю «Знамення Пресвятої Богородиці» І ступеня.

Богослужіння супроводжувалося співом кафедрального церковного співу, під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив читець Василь Біксей.

Прес-служба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією