Керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією єпископ Віктор (Бедь) очолив в м. Ужгороді заупокійну літію та молебень до 75-ї річниці визволення Закарпаття від угорської окупації та всієї України від німецько-нацистських загарбників

 DSC060128 жовтня 2019 року, в м. Ужгороді, пройшли громадські заходи з відзначення та ушанування 75-ї річниці визволення Карпатської України (Закарпаття) від окупації пронацистського окупаційного режиму Королівства Угорщини на чолі із регентом Міклошем Горті та всієї України від німецько-нацистських загарбників Третього Рейху на чолі із Адольфом Гітлером і його політично-військових союзників.

Участь у заходах прийняли представники Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатської обласної ради, Ужгородської міської ради, обласних і регіональних органів державної влади, військових підрозділів, ветеранів, правоохоронних органів, релігійних та громадських організацій, закладів вищої освіти.

Під час ушанування полеглих воїнів та борців з нацизмом на військовому цвинтарі «Кальварія» біля вічного вогню та пам’ятної стели було піднесено живі квіти та запалено поминальні лампадки.

Відтак Преосвященніший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Ростислава Криворучко відслужили заупокійну літію за всіма полеглими борцями, Карпатськими Січовиками, радянськими солдатами, воїнами Української Повстанської Армії, підпільниками, партизанами, розвідниками та працівниками тилу, які віддали свої життя у війні із нацизмом та завдячуючи героїзму яких, у жовтні 1944 року було звільнено Карпатську Україну (Закарпаття) від окупації пронацистського окупаційного режиму Королівства Угорщини та всю Україну від німецько-нацистських загарбників і їх політично-військових союзників у роки Другої світової війни.

Після заупокійної літії, з нагоди 75-ї річниці визволення Закарпаття від горських окупантів та всієї України від німецько-нацистських загарбників, Преосвященніший владика Віктора та присутнє українське духовенство відслужили молебень за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, та за збереження життя українських воїнів-захисників та полонених.

З короткою проповіддю до присутніх звернувся владика Віктор, який наголосив на безсмертності подвигу всіх борців та воїнів, які віддали свої життя та виявом особистого героїзму визволили Закарпаття від окупації пронацистського окупаційного режиму Королівства Угорщини (1938/1939 – 1944) та всієї України від німецько-нацистських загарбників і їх політично-військових союзників (1939 – 1944) у роки Другої світової війни (1939 – 1945).

Участь у відзначенні даної історичної ювілейної дати, в м. Ужгороді, зокрема прийняли представники духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна» та Християнсько-народної спілки Закарпаття.

Прес-служба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією