В КаУ та УУБА пройшла ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Цивілізаційні процеси українського націотворення, державного й церковного будівництва: уроки минулого століття та виклики сьогодення»

 DSC0152

14 – 15 листопада 2019 року, в м. Ужгороді, на базі Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської української богословської академії було проведено ХІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Цивілізаційні процеси українського націотворення, державного й церковного будівництва: уроки минулого століття та виклики сьогодення».
Конференція приуроченоа до 100-річчя відновлення Української державності (1917-1921 рр.), 100-річчя законодавчого оформлення автокефалії Православної Церкви України (1919 р.), 80-річчя проголошення Карпатської України (1939–1944 рр.), 75-річчя звільнення Карпатської України (Закарпаття) від окупації пронацистського режиму Королівства Угорщини (1938/1939 – 1944 рр.) , 75-річчя звільнення України від німецько-нацистських загарбників та їх військово-політичних союзників (1939-1944 рр.), 30-річчя заснування Народного Руху України за перебудову (1989 р.) в контексті відновлення і утвердження державної незалежності України та Помісної Автокефальної Православної Церкви України.
Співорганізаторами конференції виступили: Карпатський університет імені Августина Волошина, Ужгородська українська богословська академія, Мукачівсько-Карпатська єпархія Православної Церкви України, Міжнародна академія богословських наук, Міжнародна академія філософії та богослов’я імені святих Кирила і Мефодія Лангадської митрополії Елладської Православної Церкви (Греція) та Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти.
Окрім співорганізаторів, участь у роботі конференції прийняли представники біля тридцяти закладів вищої освіти, закладів вищої духовної освіти та наукових установ з України, із-за кордону (зокрема із Греції, Польщі та Китаю) та духовенства і науковців-богословів Мукачівсько-Карпатської єпархії, Львівсько-Сокальської єпархії, Івано-Франківської єпархії, Івано-Фраківсько-Галицької єпархії Православної Церкви України, Лангадської митрополії та Кілкісійської митрополії Елладської Православної Церкви (Греція).
Урочисте відкриття роботи конференції відбулося 14 листопада у Великій актовій залі Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської богословської академії. Після молитви та співу Державного Гімну України до присутніх з вітальним словом та благословенням звернувся єпископ Віктор Бедь, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, президент Міжнародної академії богословських наук, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України. Відаючи присутніх з початком роботи високо наукового зібрання, владика Віктор передав всім присутнім і вітання та благословення від Блаженнішого Епіфанія (Думенка), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Православної Церкви України.
Після вітального слова владики-ректора, за його пропозицією, всі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять всіх наших співвітчизників, які у різні віки і часи віддали свої життя за національну і державну незалежність України, зокрема і за новітніми героями Небесної Сотні часів Революції Гідності 2013 – 2014 рр. та українськими воїнами-захисниками та полоненими полеглими смертю хоробрих і героїв під час російсько-української війни 2014 – 2019 рр.
З вітальним словом до присутніх також звернулися протоієрей Сергій Урста, ректор Ужгородської української богословської академії, протоієрей Георгій Матурелі, представник Міжнародної академії філософії та богослов’я імені святих Кирила і Мефодія Лангадської митрополії Елладської Православної Церкви (Греція), професор Михайло Басараб, заступник директора Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та професор Галина Сагач, проректор Всеукраїнського народного університету імені Григорія Сковороди.
На виконання прохання голови Всеукраїнського об’єднання Української Гельсінської Спілки Олеся Шевченка єпископ Віктор Бедь, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті вручив ювілейні відзнаки УГС учасникам українських національно-визвольних змагань кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, членам Української Гельсінської Спілки Василю Шерегію та Михайлу Басарабу.
Відтак учасники високо наукового зібрання, 14 – 15 листопада, продовжили роботу в семи тематичних дискусійних панелях:
Перша дискусійна панель - роль протестного руху в українському державотворенні (до 30-річчя створення Народного Руху України). 
Модератори: проф. Маріан Токар, проф. Антоніна Вчорашня.
Друга дискусійна панель - духовно-моральні та етико-естетичні засади освіти України в умовах викликів XXI століття.
Модератори: проф. Майя Артьомова, проф. Марія Жабляк.
Третя дискусійна панель – рух за церковну автокефалію в контексті утвердження української державності : минуле і сучасність (приурочена до 100-річчя проголошення закону УНР «Про вищий уряд Української автокефальної православної церкви»). 
Модератор: проф., прот. Сергій Урста.
Четверта дискусійна панель – cучасні психолого–педагогічні методи навчання та інноваційні технології у ВЗО: європейський досвід та глобальні тенденції. 
Модератори: проф. Олена Ярема, проф. Наталія Сивній.
П’ята дискусійна панель – особливості розвитку цифрової економіки, як технологія економічного успіху для України. 
Модератор: проф. Лариса Лугош.
Шоста дискусійна панель – політична та правова думка в Україні: концептуальні засади будівництва та утвердження правової держави. 
Модератори: проф. Олексій Пайда, доц. Ірина Богаш.
Сьома дискусійна панель - від Карпатської України до Закарпатської України: незакінчена дискусія про злочини проти людства під час угорської окупації. 
Модератори: проф. Маріан Токар, проф. Антоніна Вчорашня.
Матеріали про роботу дискусійних панелей будуть видрукувані додатково.

Прес-служба КаУ та УУБА.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією