Керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією ПЦУ єпископ Віктор Бедь, в м. Ужгороді, очолив літію за українськими жертвами Голодомору-Геноциду української нації 1932 – 1933 та інших років ХХ століття

 DSC036123 листопада 2019 року, в м. Ужгороді біля пам’ятника жертвам Голодомору на набережній Незалежності, в День ушанування українських жертв Голодомору-Геноциду української нації 1932 – 1933 та інших років ХХ століття, представники духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, професорсько-викладацького складу і студентів Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської української академії, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна» та Християнсько-народної спілки Закарпаття зібралися щоб ушанувати світлу пам’ять всіх жертв Голодомору-Геноциду в Україні минулого століття.

Учасники поминального зібрання піднесли до підніжжя пам’ятника українським жертвам Голодомору-Геноциду української нації в ХХ столітті корзину із жими квітами та запалили поминальні лампадки.
Відтак, Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, за співслужіння протоієрея Сергія Урсти, секретаря єпархіального управління, ректора Ужгородської української богословської академії, протоієрей Олександра Смоліна, протоієрея Ростислава Криворучко, ігумена Спиридона Дудина та диякона Славоміра Безака відслужили заупокійну літію за всіма українськими жертвами Голодомору-Геноциду української нації в Україні 1932 – 1933 та інших років минулого століття.
Після поминального богослужіння, до присутніх з архієрейським словом звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який зокрема зазначив: «Голодомор-Геноцид української нації на етнічних українських землях в 1932 – 1933 рр., що після 1921 року опинилися під окупацією Московського комуністично-радянського Союзу РСР, був штучно спланований і здійснений правлячою Комуністичною партією Радянського Союзу з метою фізичного знищення (убивства) саме представників етнічної української нації, яка впродовж 1918 – 1921 та 1921 – 1933 рр. не припиняла боротьбу проти московських комуністично-інородних окупантів. За різними оцінками, тільки у період Голодомору-Геноциду української нації 1932 – 1932 рр., Московським комуністично-радянським окупаційним режимом на всіх підконтрольних територіях де проживали етнічні українці, було убито голодом біля тринадцяти мільйонів українців. Українців убивали за те, що вони були українцями. Про це потрібно знати, пам’ятати, не забувати і роботи з цієї трагедії належні висновки. Пам’ять про цю страшну трагедію української нації має зберігатися у віках та передаватися з покоління в покоління. А українська нація, заради миру у благополуччя на своїй українській землі, повинна бути національно і духовно єдиною та сильною!» - наголосив владика Віктор.
З коротким поминальним словом до присутніх також звернулися ветерани українських національно-визвольних змагань кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття Олександр Черепаха та Антоніна Вчорашня.
На пропозицію Преосвященнішого владики Віктора Бедь всі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять усіх полеглих українських жертв Голодомору-Геноциду української нації 1932 – 1933 та інших років ХХ столітті, які відійшли у вічність в наслідок злочину проти людяності, який був спланований і здійснений Московським комуністично-інородним окупаційним режимом Союзу РСР під керівництвом КПРС.

Прес-служба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією