Керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією ПЦУ, ректор КаУ єпископ Віктор Бедь взяв участь у роботі Форуму «Україна поліетнічна та полірелігійна: приклад Закарпаття»

 DSC016811 грудня 2019 року, в сесійній залі засідань Закарпатської обласної ради та Закарпатської обласної державної адміністрації в м. Ужгороді, відбулося пленарне засідання Всеукраїнського Форуму «Україна поліетнічна та полірелігійна: приклад Закарпаття».

Організатором Форуму виступив Департамент у справах релігій та національностей Міністерства культури України (директор Андрій Юраш) за сприяння Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатської обласної ради.
Участь у роботі пленарного засідання Форуму прийняли представники Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України, профільних експертних рад Міністерства культури України, Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатської обласної ради, релігійних організацій та національно-культурних товариств Закарпаття, обласних державних адміністрацій з ряду областей України, закладів вищої освіти Закарпаття та науковці.
З вітальними словами до присутніх звернулися: Андрій Юраш, директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України, Ольга Травіна, заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації, Йосип Борто, заступник голови Закарпатської обласної ради та Анета Вітвіцька, координатор проекту «Захист національних меншин, включаючи ромів, та мов національних меншин в Україні» в рамках Плану Заходів Ради Європи для України 2018 – 2021.
Відтак, в рамках двох круглих столів «Єдність різноманіття – запорука стійкого економічного розвитку. Закарпаття як унікальний приклад» та «Етноконфесійна ситуація в Україні та її особливості в південо-західному регіоні», було заслухано ряд виступів і проведено змістовну дискусію.
Участь у виступах та дискусії прийняв і Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, який зупинився на питаннях і проблемах відновлення та забезпечення прав Помісної Автокефальної Православної Церкви України, захисту національних прав та інтересів української нації, недопущення політичних та антиукраїнських спекуляцій навколо Закону України «Про освіту» і Закону України «Про українську мову», а також на необхідності дотримання взаємоповаги, толерантності та історичної правди між усіма національними і релігійними групами, зокрема і в питаннях збереження історичної пам’яті, відкриття тематичних експозицій та встановлення пам’ятників на теренах Українського Закарпаття (беручи до увагу і той факт, що понад 80% корінного населення краю, складають етнічні українці).
Пленарне засідання Форуму пройшло на високому рівні та в дусі взаємоповаги.

Прес-служба МКЄ ПЦУ.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією