З благословення керуючого Мукачівсько-Карпатською єпархією ПЦУ єпископа Віктора Бедь Різдвяну Божественну Літургію в ряді храмів відслужать 25 грудня та 7 січня

190522122019На прохання представників віруючих та духовенства, Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України благословив розпочати святкування Різдва Христового 2019/2020 рр. з правом служіння святкових Різдв’яних Божественних Літургій за новоюліанським і юліанським календарями - 25 грудня і 7 січня.

Перша святкова Різдвяна Божественна Літургія, яку очолить Преосвященніший владика Віктор Бедь, відбудеться 25 грудня 2019 року в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді, а також в ряді інших храмів єпархії, де таке бажання виявлять вірні та духовенство. Відтак святкова Божественна Літургія Різдва Христового відбудеться по всіх храмах єпархії і 7 січня 2020 року.
З даного питання Преосвященніший єпископ Віктор Бедь довів належну інформацію до відома вірних та духовенства єпархії 22 грудня 2019 року, під час свого вітального архієрейського слова після Божественної Літургії в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді, та звернув увагу на те, що у свято Різдва Христового Церква відзначає не конкретну дату того чи іншого календаря, а величну подію приходу у світ Спасителя нашого Ісуса Христа. Сама ж конкретна дата народження Спасителя є невідомою. На сьогодні свято Різдва Христового 25 грудня, за новоюліанським календарем, святкують Константинопольська Православна Церква, Олександрійська Православна Церква, Антіохійська Православна Церква, Румунська Православна Церква, Болгарська Православна Церква, Кіпрська Православна Церква, Елладська Православна Церква, Албанська Православна Церква, Православна Церква Чеських земель і Словаччини та Православні Церкви в Америці, а також Римо-Католицька Церква та більшість протестантських церков – за григоріанським календарем.
7 січня, за юліанським календарем, свято Різдва Христового святкують Єрусалимська Православна Церква, Російська Православна Церква, Сербська Православна Церква, Грузинська Православна Церква, Польська Православна Церква.
Вірменська Апостольська Церква святкує Різдво Христове 6 січня, за григоріанським календарем.
Православна Церква України наразі у своїй більшості святкує Різдво Христове 7 січня, але починаючи з цього року, ряд єпархій на прохання представників віруючих і духовенства розпочнуть святкові Різдвяні богослужіння і 25 грудня, що відповідає новоюліанському календарю, основам догматичного богослов’я, церковним канонам і богослужбовим книгам – наголосив владика Віктор.


Богословсько-історична довідка:

Різдво Христове (грец. Χριστούγεννα, лат. Christi Natalis, англ. Christmas) — у християнстві день народження Спасителя нашого Ісуса Христа у Вифлиємі від Пресвятої Богородиці Діви Марії. Згадується у Новому Заповіті. Одна з найбільших урочистостей, що відзначається усіма християнськими церквами (православними, католицькими і православними і протестантами), а також низкою держав та організацій світу. Завершує різдвяний піст — Адвент, час очікування на прихід Ісуса. Святкується 25 грудня церквами, що відзначають нерухомі свята за григоріанським і новоюліанським календарем та 25 грудня (нині припадає на 7 січня)— за юліанським календарем. Кульмінація свята — урочиста літургія, що правиться на Святий Вечір; у східній традицій правиться літургія Василія Великого. Після служби християни збираються родиною на святу вечерю. Атрибути свята — вертеп, вистави, ярмарок, пісні, колядки, різдвяні вінки та ялинки тощо. В Україні святкується з середньовіччя; обидві дати є святковими вихідними днями. Період різдвяних свят триває до 6 січня за григоріанським календарем, і до 19 січня — за юліанським. У цей період християни та усі люди доброї волі покликані чинити справи милосердя.

Прес-служба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією