В кафедральному храмі Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ в м. Ужгороді вперше відслужили Різдвяну Божественну Літургію за новоюліанським календарем 25 грудня

 DSC018525 грудня 2019 року, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви, на прохання ряду парафіян вперше було відслужено Різдвяну Божественну Літургію за новоюліанським календарем – 25 грудня.

Святкове богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волшина у співслужінні представників єпархіального духовенства: протоієрея Сергія Урсти, секретаря єпархіального управління, ректора Ужгородської української богословської академії, архімандрита Спиридона Дудина, т. в. о. намісника Свято-Миколаївського єпархіального чоловічого монастиря в смт. Чинадієво, протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Ростислава Криворучко та протодиякона Івана Жабляка.

У молитві до новонародженого Спасителя нашого Ісуса Христа духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя і повернення до своїх сімей всіх українських воїнів-захисників і полонених, за здоров’я та щасливе життя вірних і всіх наших рідних та близьких.

Під святковий спів церковного хору в храмі лунало радісне «Христос народжується! – Славімо Його!».

Сьогодні радісне «Христос народжується! – Славімо Його» гучно лунає на парафіях та в єпархіях по всьому світу в Константинопольській Православній Церкві, Олександрійській Православній Церкві, Антіохійській Православній Церкві, Румунській Православній Церкві, Болгарській Православній Церкві, Кіпрській Православній Церкві, Елладській Православній Церкві, Албанській Православній Церкві, Православній Церкві Чеських земель і Словаччини, Православних церквах Америки, в ряді православних парафій в Україні, а також в Римо-Католицькій Церкві та більшості протестантських церков.

Після завершення святкового богослужіння до присутніх з вітальним архіпастирським словом звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який привітав присутніх з Різдвом Христовим та зупинився на історії святкування Різдва Христового і наголосив, що сьогоднішня Різдвяна Божественна Літургія розпочинає святкування Різдва Христового для тієї частини наших вірних, які вирішили відзначати це свято за новоюліанським календарем разом із переважною частиною християн у всьому світі. При цьому, згідно існуючої на сьогодні традиції в Україні, в кафедральному храмі, як і по всій єпархії 7 січня 2020 року відбудеться і традиційна Різдвяна Божественна Літургія.

Відтак владика Віктор Бедь провів нагородження ряд учасників бойових дій в російсько-українській війні 2014 – 2019 рр. та волонтерів. Зокрема:

  • підполковника Ігоря Шинкарюка – орденом «Преподобного Іллі Муромця, чудотворця Києво-Печерської обителі»;
  • старшого лейтенанта Анатолія Годько – медаллю «Рівноапостольного Володимира, Великого князя Київського» І ступеня;
  • головного старшину Євгена Тіхонова – медаллю «Рівноапостольного Володимира, Великого князя Київського» І ступеня;
  • сержанта Андрія Шторгуна – медаллю «Рівноапостольного Володимира, Великого князя Київського» ІІ ступеня;
  • солдата Володимира Лешко – медаллю «Рівноапостольного Володимира, Великого князя Київського» ІІ ступеня;
  • Тетяну Пашко – медаллю «Нанківської ікони Пресвятої Богородиці»;
  • Оксану Александрову – медаллю «Нанківської ікони Пресвятої Богородиці».

Також владика Віктор, разом із представниками духовенства та парафіянами, привітали архімандрита Спиридона Дудина з днем ангела, а молодшого паламаря Олександра Жабляка – з днем народження (11-річчям), яке він відсвяткував вчора, 24 грудня 2019 року.

Богослужіння супроводжувалося співом кафедрального церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.

Прес-служба МКЄ ПЦУ.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією