Єпископ Віктор Бедь очолив молитовно-громадські заходи з ушанування 81-річчя проголошення державної незалежності Карпатської України (Ужгород, Красне Поле, Келечин)

 DSC035715 березня 2020 року українська громадськість відзначила 81-річчя проголошення державної незалежності Карпатської України (15 березня 1939 року) та організованого українського національно-визвольного опору проти пронацистського окупаційного режиму Королівства Угорщини на чолі із регентом Міклошем Горті та їх військово-політичного союзника Третього Рейху (нацистської Німеччини) на чолі із Адольфом Гітлером.

З цієї історичної нагоди, після відслуження Божественної Літургії в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді, уповноважені представники Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна», Християнсько-народної спілки Закарпаття та ГО «Молодь Закарпаття» провели молитовно-громадське ушанування Героїв Карпатської України (1938/1939 – 1944).

Зважаючи на загрозу поширення пандемії короновірусу, урочисто-поминальні заходи було проведено з обмеженою кількістю присутніх осіб.

Молитовно-громадські заходи очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ століття.

В ході урочисто-поминальних заходів було відслужено ряд молебнів за мир і благополуччя в Україні та заупокійних літій за полеглими смертю хоробрих і героїв Героями Карпатської України (1938/1939 – 1944) та її президентом о. Августином Волошином в м. Ужгороді (біля пам’ятника та колишнього будинку Августина Волошина), на Красному Полі (біля с. Рокосово Хустського району), біля пам’ятного знаку на честь Президента Карпатської України о. Августина Волошина та біля могили його батька о. Івана Волошина в с. Келечин Міжгірського району Закарпатської області). Біля всіх зазначених пам’ятних історичних місць було піднесено корзинки із живими квітами, запалено поминальні лампадки та відслужено молебні.

Участь у молитовно-громадських поминальних заходах, окрім владики Віктора Бедь, прийняли уповноважені особи: протоієрей Ростислав Криворучко, громадсько-політичний діяч Антоніна Вчорашня, іподиякони Віктор Понзель та Едуард Довбиш, а також представники небайдужої громадськості.

Пресслужба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією