Вітання керуючого Мукачівсько-Карпатською єпархією єпископа Віктора Бедь до 75-річчя Возз’єднання Закарпатської України (Закарпаття) із Матір’ю Вітчизною Україною (29 червня 1945)

170229062020Шановні співвітчизники українці! Дорогі земляки українці Закарпаття!

Сьогодні, 29 червня 2020 року, виповнюється 75 років історичного Акту про Возз’єднання Закарпатської України (Карпатської України) із Матір’ю Вітчизною Україною! Саме 29 червня 1945 року, беручи до уваги політичне волевиявлення українців історичної території Закарпаття та ухвалений Першим з’їздом народних комітетів Закарпатської України (Карпатської України) Маніфест про возз’єднання Закарпатської України з Українською РСР у складі Союзу РСР (м. Мукачево, 26.11.1944 р.), в Москві (столиці Союзу РСР) було підписано Договір між Союзом Радянських Соціалістичних Республік і Чехословацькою Республікою про Закарпатську Україну. Згідно із даним міжнародним договором «Закарпатська Україна (що носить, згідно з Чехословацькою Конституцією, назву Підкарпатська Русь), яка на підставі Договору від 10 вересня 1919 року, укладеного в Сен-Жермен ан Де, увійшла як автономна одиниця в межі Чехословацької Республіки, возз'єднується, в згоді з бажанням, виявленим населенням Закарпатської України, і на підставі дружньої угоди обох Високих Договірних Сторін, із своєю прадавньою батьківщиною — Україною і включається до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки».

22 листопада 1945 року договір між Союзом Радянських Соціалістичних Республік (якому належало право вести міжнародні справи в інтересах всіх Союзних Республік у складі СРСР) і Чехословацькою Республікою був ратифікований Тимчасовими національними зборами Чехословаччини, а 27 листопада – Президією Верховної Ради Союзу РСР.

Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 22 січня 1946 року, затвердженого Указом Президії Верховної Ради Союзу РСР від 22 січня 1946 року, було утворено Закарпатську область у складі Української РСР.

Відповідно 75 років тому, після століть поневірянь і перебування під чужинським гнітом і окупацією, з дотриманням положень міжнародного права, відбувся історичний Акт Возз’єднання українців нашого краю і Закарпаття у складі єдиної української нації та своєї історичної земної Вітчизни і Держави України.

24 серпня 1991 року Верховна Рада України проголосила історичний Акт відновлення державної незалежності України, який був підтриманий всенародним рішенням, зокрема і голосами закарпатців, на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року.

Тож прийміть щирі вітання зі славним ювілеєм - 75-річчя Возз’єднання Закарпатської України (Карпатської України) з Матір’ю Вітчизною Україною, шановні співвітчизники українці, дорогі земляки українці Закарпаття!

І нехай Всемилостивий Господь Бог дарує нам в Україні та на рідному нашому Закарпатті мир, національну і духовну єдність української нації, здоров’я, щастя, благополуччя та утвердження соборної, могутньої, процвітаючої, соціально зорієнтованої, правової Держави України!

З глибокою повагою і любов’ю у серці

+ Віктор Бедь,
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією
Православної Церкви України,
ректор Карпатського університету імені Августина Волошина,
голова Закарпатського обласного товариства борців
за незалежність України в ХХ столітті.

м. Ужгород,
29 червня 2020 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією