В Ужгороді за участі духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ, представників НРУ та громадськості ушанували пам’ять д-ра. о. Августина Волошина, Президента Карпатської України до 75-х роковин його мученицького упокоєння

 DSC040319 липня 2020 року, виповнилися 75-ті роковини мученицького упокоєння (фактичного убивства) д-ра. о. Августина Волошина (17.03.1874 – 19.07.1945), Прем’єр-міністра Карпатської України (08.101938 – 14.03.1939), Президента Карпатської України (15.03.1939 – жовтень 1944), Героя України (посмертно), який був незаконно і свавільно заарештований московським комуністично-радянським окупаційним режимом Союзу РСР та закатований до смерті у в’язниці у Москві. Після упокоєння, місце поховання Августина Волошина не відомо.

Августин Волошин увійшов в історію українських національно-визвольних змагань 20-х – 40-х рр. минулого століття, як незламний борець за національну і державну незалежність України, зокрема проти пронацистського окупаційного режиму Королівства Угорщини в 1938/1939 – 1944 рр. та московського комуністично-радянського окупаційного режиму Союзу РСР в 1944 – 1945 рр.

До цієї сумної дати, 75-річчя мученицького упокоєння (фактичного убивства) Августина Волошина, в м. Ужгороді відбулися громадські заходи з ушанування його світлої пам’яті.

За участі представників духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Карпатського університету імені Августина Волошина, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Християнсько-народної спілки Закарпаття, громадської організації «Молодий Народний Рух – Закарпаття», громадської організації «Молодь Закарпаття» та небайдужої громадськості до пам’ятника д-ру. о. Августину Волошину, Президенту Карпатської України, Герою України (посмертно) на набережній Незалежності було піднесено корзину із живими квітами та запалено поминальну лампадку.

Відтак, Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, секретаря єпархіального управління, ректора Ужгородської української богословської академії, протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Ростислава Криворучко та протодиякона Івана Жабляка відслужили заупокійну літію за спочилим у Бозі Президентом Карпатської України, Героєм України, д-ром. о. Августином Волошином та всіма полеглими борцями за національну і державну незалежність України.

Після відслуження заупокійної літії, до присутніх з коротким архіпастирським словом звернувся владика Віктор, який наголосив на безсмертності та героїзмі життєвого подвигу д-ра. о. Августина Волошина.

Також, цього ж дня, Преосвященніший єпископ Віктор Бедь, у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна та протодиякона Івана Жабляка, за участі представників громадськості, відслужили заупокійну літію на умовній могилі Августина Волошина та його дружини Ірини Волошин-Петрик на території Закарпатського музею народної архітектури та побуту (м. Ужгород, вул. Капітульна, 33 а). Після завершення богослужіння, владика Віктор розповів присутнім про трагічну долю могили Ірини Волошин-Петрик, дружини Августина Волошина, яка за часів панування московського комуністично-радянського окупаційного режиму, після Другої світової війни, була спаплюжена та зруйнована, а останки праху були вивезені не відому куди (разом із прахом сотень інших наших земляків, які покоїлися на ліквідованому старому міському цвинтарі в м. Ужгороді на цьому місці).

Пресслужба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією