Керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією єпископ Віктор Бедь провів зустріч з Борисом Вашкебою, головою ГО «Платформа міжнаціонального діалогу Закарпаття»

 DSC000911 серпня 2020 року, Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, в архієрейській резиденції в м. Ужгороді, провів зустріч із Борисом Вашкебою, головою новоствореного громадського об’єднання «Платформа міжнаціонального діалогу Закарпаття», створеного за ініціативою представників угорської національної меншини нашого краю. Установчі збори даної громадської організації пройшли 6 серпня ц. р. у селі Велика Бийгань Берегівського району, за участі представників та лідерів усіх найчисельніших спільнот національних меншин області: угорців, ромів, словаків, румунів, євреїв та інших. Дана суспільно важлива ініціатива була підтримана керівництвом Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатської обласної ради.

В ході зустрічі, владика Віктор Бедь та пан Борис Вашкеба, обговорили питання щодо збереження та примноження міжнаціональної злагоди на Закарпатті, налагодження тісної співпраці між представниками різних національностей, нашими співгромадянами, в галузі духовності, культури, освіти, збереження національних традицій та захисту прав людини.

Владика Віктор Бедь позитивно оцінив створення громадського об’єднання «Платформа міжнаціонального діалогу Закарпаття» та мету його діяльності, висловив свою підтримку та благословив керівництво даної громадської організації на плідну роботу заради примноження міжнаціонального миру та співпраці між всіма нашими співгромадянами, які проживають на Закарпатті, незалежно від їх етнічно-національного походження. При цьому представники титульної української нації, повинні надавати всіляку підтримку та бути відкритими до співпраці з культурно-національними товариствами угорців, румунів, ромів, словаків, чехів, поляків, німців, євреїв та інших етнічно-національних спільнот, з числа національних меншин, що проживають та діють в нашому краї. Тому дуже важливим є те, щоб до цього міжнаціонального діалогу та співпраці завжди залучалися представники і лідери титульної української нації – наголосив владика Віктор.

Сторони домовилися продовжувати консультації та співпрацю на ниві збереження та примноження міжнаціонального діалогу на Закарпатті, та обговорили ряд питань щодо подальшої співпраці в галузі духовності, культури, освіти, народних традицій та захисту прав людини.

Участь у зустрічі також прийняв перший помічник, іподиякон правлячого єпископа Віктор Понзель.

На завершення зустрічі Преосвященніший владика Віктор Бедь подарував шановному гостю Борису Вашкебі богословську літературу та іконку святителя, священномученика Архієпископа Досифея Феодоровича (+ 1733) та святителя, священномученика Митрополита Василя Липківського.

Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері.

Пресслужба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією