Керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією єпископ Віктор Бедь долучився до підписання Меморандуму про співпрацю між церквами та Закарпатською ОДА з питань збереження культурної спадщини

 DSC026222 вересня 2020 року в м. Ужгород, у Великому залі Закарпатського обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая відбулася зустріч першого заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олега Коцюби та керівників єпархіальних управлінь церков і релігійних об'єднань області.

Захід організували департамент культури Закарпатської ОДА (директор Оксана Бабунич) за організаційної участі Управління охорони культурної спадщини й Управління національностей та релігій даного департаменту.

Мистецтвознавиця Людмила Біксей ознайомила усіх з експозицією музею – виставкою творів мистецтва XVII-XXI ст. ст. на релігійно-сакральну тематику.

Захід відкрив перший заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба.

Відтак доктор мистецтвознавства Михайло Приймич представив присутнім презентацію «Пам'ятки сакрального мистецтва Закарпаття: проблеми збереження і використання, ресурси».

Також з вітальним словом до присутніх звернулася Ірина Петров, дружина голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова.

Після цього розпочалася офіційна частина зустрічі, головна мета якої – підписання багатостороннього Меморандуму про співпрацю з питань збереження, примноження та захисту культурної спадщини строком на 1 рік.

Після обговорення Меморандуму перший заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба та 13 керівників єпархіальних управлінь церков і релігійних об'єднань області підписали Меморандум про співпрацю з питань збереження культурної спадщини на Закарпатті. У статті 1 цього документу йдеться: «Метою цього Меморандуму є консолідація зусиль, спрямованих на визначення спільного бачення Сторін щодо вдосконалення механізмів захисту сакральних споруд, пам'яток культурної спадщини та збереження традиційного характеру середовища населених пунктів».

Від Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України участь у високому зібранні та підписанні Меморандуму прийняв Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий єпархією, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина.

Зібрання пройшло на високому рівні та в дружньому спілкуванні всіх учасників поміж собою.

Пресслужба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією