Єпископ Віктор Бедь очолив Божественну Літургію у свято Покрова Пресвятої Богородиці та нагородив представників українського воїнства церковними відзнаками до Дня захисника України

 DSC061814 жовтня 2020 року, у свято Покрова Пресвятої Богородиці та у День українського козацтва, День Української Повстанської Армії і День захисника України, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первовзаного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород було відслужено святкову Божественну Літургію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, референта єпархіального управління, першого проректора Ужгородської української богословської академії, протоієрея Ростислава Криворучко, настоятеля парафії на честь Воскресіння Христового в м. Ужгороді та протодиякона Івана Жабляка.

Під час богослужіння духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за відвернення загрози пандемії смертельно небезпечних вірусів та згубних хвороб, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя і благополучне повернення додому з перемогою всіх українських воїнів-захисників, добровольців, волонтерів і полонених, за утвердження і розвиток Української Церкви, а також за щасливе життя наших рідних і близьких.

З проповіддю на тему свята, до прихожан, звернувся протоієрей Олександр Смолін.

Після завершення Божественної Літургії, з архіпастирським привітанням та благословенням, до присутніх звернувся Преосвященніший владика Віктор, який розповів про історію та значення для українського народу і Держави України свята Покрова Пресвятої Богородиці та державних свят – Дня українського козацтва, Дня Української Повстанської Армії і Дня захисника України.

Відтак, Преосявщенніший єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь нагородив 22 військовослужбовців 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону (м. Ужгород) 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади високими церковними відзнаками: орденами "Благовірного Петра Конашевича-Сагайдачного, Гетьмана України», «Преподобного Іллі Муромця, чудотворця Києво-Печерської обителі», «Великомучениці Варвари» та медалями «Апостола українського Андрія Первозваного», «Преподобного Мойсея Угрина». У вітальному слові владика Віктор також подякував українським воїнам за їх військовий героїзм і мужність, вірність українському народу, Державі Україні та військовій присязі, а також окремо подякував їм батькам, які народили і виховали гідних громадян, патріотів та захисників Богом даної нам земної Вітчизни.

Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.

Зважаючи на карантинні обмеження, богослужіння проводилося з обмеженої присутністю прихожан.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією