Єпископ Мукачівський та Карпатський Віктор Бедь освятив пам’ятну стелу на честь полеглого українського воїна-десантника Віктора Афанасьева в смт Вилок та провів нагородження учасників АТО

 DSC022729 жовтня 2020 року, Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, здійснив архієрейську візитацію до смт Вилок Берегівсько-Виноградівського благочиння.

В ході архієрейської візитації Преосвященніший владика Віктор Бедь освятив пам’ятну стелу на честь полеглого смертю хоробрих і героїв українського воїна-десантника Віктора Афанасьева (31.07.1992 – 29.04.2017) в смт Вилок, який загинув у бою із московськими окупантами під с. Зайцево Донецької області 29 квітня 2017 року.

Також, Преосвященніший єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь відслужив заупокійну літію за всіма полеглими нашими співвітчизниками, які у різні віки і часи віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність України, а також за полеглими смертю хоробрих і героїв у наші дні українськими воїнами, добровольцями, волонтерами та полоненими, зокрема за воїном-десантником Віктором Афанасьевим з смт Вилок,  що віддали свої життя в обороні своїх сімей, усього боголюбивого українського народу, земної Вітчизни і Держави нашої України від московсько-путінських окупантів і терористів в російсько-українській війні 2014 – 2020 рр.

Преосвященнішому владиці Віктору співслужили: архімандрит Спиридон Дудин, намісник Свято-Миколаївського чоловічого монастиря в смт Чинадієво, благочинний Мукачівського благочиння, протоієрей Василь Осадчук, настоятель парафій на честь Миколая Чудотворця та на честь Іверської ікони Божої Матері в смт Вилок, благочинний Берегівсько-Виноградівського благочиння, ігумен Варлаам Борецький та ієрей Владислав Лазар, настоятель парафії на честь Успіння Пресвятої Богородиці в м. Берегове.

Після завершення заупокійної літії та освячення пам’ятної стели до присутніх звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який наголосив на святості воїнського подвигу та благословив усіх присутніх на мирне, благополучне і у здоров’ї життя. З поминальним словом до присутніх, також звернувся і протоієрей Василь Осадчук.

Від так, у актовому залі Вилоцької селищної ради відбулося урочисте зібрання. В ході даного зібрання, Преосвященніший владика Віктор Бедь відслужив молитву за мир і благополуччя в Україні, та провів ряд нагороджень учасників бойових дій в російсько-українській війні 2014 – 2020 рр., волонтерів, педагогічний колектив Вилоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та Мистецької студії «New Art» смт Вилок. Зокрема, нагород були удостоєні:

- полковник Бостан Олег Георгійович – орден «Благовірного Петра Конашевича-Сагайдачного, Гетьмана України»;

- підполковник Димітрічак Володимир Михайлович – орден «Благовірного Петра Конашевича-Сагайдачного, Гетьмана України»;

- підполковник Шевчук Дмитро Васильович – орден «Благовірного Петра Конашевича-Сагайдачного, Гетьмана України»;

- підполковник Байдак Олександр Миколайович – орден «Благовірного Петра Конашевича-Сагайдачного, Гетьмана України»;

- підполковник Попов Євген Петрович – орден «Благовірного Петра Конашевича-Сагайдачного, Гетьмана України»;

- майор Устименко Дмитро Олександрович – орден «Преподобного Іллі Муромця, чудотворця Києво-Печерської обителі»;

- капітан Мілютін Дмитро Станіславович - Олександрович – орден «Преподобного Іллі Муромця, чудотворця Києво-Печерської обителі»;

- капітан Піддбюк Валерій Олександрович – орден «Преподобного Іллі Муромця, чудотворця Києво-Печерської обителі»;

- старший лейтенант Музика Олександр Вікторович – орден «Хрест за Честь і Віру»;

- прапорщик Цендра Володимир Володимирович - медаль «Апостола українського Андрія Первозваного»;

- сержант Гоздик Іван Іванович – медаль «Апостола українського Андрія Первозваного»;

- волонтер Гевкан Маріанна Володимирівна – орден «Великомучениці Варвари»;

- педагогічний колектив Вилоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 – Благословенна архієрейська грамота;

- творчий колектив Мистецької студії «New Art» смт Вилок – Благословенна архієрейська грамота.

Всі нагородженні, також отримали від владика в подарунок Біблію на українській мові та іконки святителя, священномученика архієпископа Мараморшського Досифея Феодоровича (+ 1733).

Після молитви і процедури нагородження, перед присутніми, творчий колектив Мистецької студії «New Art» та волонтер, співак-аматор Михайло Нодь виступили з музично-патріотичним і хореографічним концертом.

В ході архієрейської візитації до смт Вилок та участі у вище зазначених заходах, Преосвященніший владика Віктор Бедь провів зустріч із бабкою полеглого українського воїна-десантника Віктора Афанасьева та його близькими родичами, і дав відповідні благословення протоієрею Василю Осадчуку здійснювати пастирську опіку над родиною полеглого воїна-героя.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією