У День пам’яті померлих, єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь очолив заупокійну Божественну Літургію в кафедральному храмі м. Ужгород

 DSC0140У відповідності до народної традиції, щорічно 1 листопада на Закарпатті вшановується День пам’яті померлих. Цього дня мешканці нашого краю, які належать до різних конфесій, моляться за спасіння душ раніше спочилих у Бозі рідних і близьких, та відвідують їх могили на цвинтарях.

Цього дня, 1 листопада 2020 року, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород було відслужено заупокійну Божественну Літургію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна та протодиякона Івана Жабляка.

Під час Літургії духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за відвернення згубних хворобо та вірусів від нашого народу, за збереження життя і повернення до своїх сімей неушкодженими та з перемогою українських воїнів-захисників і полонених, за утвердження і розвиток Помісної Автокефальної Української Церкви, та за щасливе і у здоров’ї життя наших рідних та близьких.

Під час заупокійної ектенії та додатково відслуженої заупокійної літії, духовенство молилося за спасіння душ раніше спочилих у Бозі наших праведних і богоносних прабатьків, батьків, матерів, учителів, друзів, рідних та близьких, зокрема і за спасіння душі колишньої парафіянки вічнопам’ятної Ольги Машкаринець, яка дочасно відійшла у вічність 21 липня 2020 року. Також духовенство молилося і за спасіння душ усіх наших співвітчизників, які у різні віки і часи віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність України, та полеглими у наші дні смертю хоробрих і героїв українськими воїнами-захисниками і полоненими, які відділи свої життя в обороні своїх сімей, усього боголюбивого українського народу, земної Вітчизни і Держави нашої України та Української Церкви від підступних московсько-путінських окупантів і терористів в російсько-українській війні 2014 – 2020 рр.

Після завершення богослужіння до всіх присутніх у храмі з архіпастирською проповіддю звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який зупинився на святості та обов’язку кожної людини, за Заповідями Божими, вшановувати і зберігати світлу пам’ять за спочилими у Бозі нашими праведними і богоносними прабатьками, батьками, матерями, учителями, друзями, рідними і близькими, та молитися за спасіння їх безсмертних душ.

Також, за особистий внесок в розвиток української Адвокатури, багаторічно науково-педагогічну діяльність, заслуги перед Православною Церквою України та з нагоди 60-річчя від Дня земного народження, Преосвященніший єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь удостоїв вічнопам’ятну Ольгу Антонівну Машкаринець ордена «Великомучениці Варвари» (посмертно). Відповідна церковна нагорода буде передана на збереження дочкам покійної – Тетяні та Яні.

Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського кафедрального церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолював старший дяк Іван Хланта.

Зважаючи на карантинні обмеження, богослужіння проводилося з обмеженою кількістю прихожан.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією