В КаУ імені Августина Волошина та УУБА відбулася XIV Міжнародна науково-практична конференція «Український цивілізаційний простір: витоки, розвиток, проблеми»

 DSC003612 – 13 листопада 2020 р. Карпатський університет імені Августина Волошина, в м. Ужгород, спільно з партнерами, а саме Ужгородська українська богословська академія Православної Церкви України, Міжнародна академія богословських наук, Закарпатський обласний медичний центр психічного здоров’я та медицини залежностей, Мукачівсько-Карпатська єпархія Православної Церкви України, Академія філософії та теології імені святих Кирила і Мефодія Лангадської митрополії Елладської Православної Церкви (Греція), Інститут вивчення культурної спадщини святих Кирила та Методія Університету Констянтина Філософа в Нітрі (Словаччина), Вища соціально-економічна школа в Пшеворську (Польща), Вищий навчальний заклад «Академія Просвітництва» в Тбілісі (Грузія), провели щорічну, цього разу вже XIV міжнародну науково-практичну конференцію«Український цивілізаційний простір: витоки, розвиток, проблеми», яка була приурочена 30-річчю прийняття Декларації про державний суверенітет України та Революції на граніті.  Участь в конференції взяли понад 100 дослідників, науковців, педагогів, аспірантів та студентів, державних, громадських і релігійних діячів, митців та письменників з України, Польщі, Словаччини, Грузії та Греції. На конференції, були представлені освітні та наукові осередки з різних частин України: Києва, Львова, Херсона, Каховки, Одеси, Острога, Тернополя, Ужгорода, Мукачева, інших містечок і сіл України.

Зважаючи на карантинні обмеження, конференцію було проведено в онлайн режимі.

Урочисте відкриття високого наукового зібрання було розпочато 12 листопада молитвою та співом Державного Гімну України. Від так із вступним словом, привітанням та благословенням до учасників конференції звернувся Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, президент Міжнародної академії богословських наук. Після урочистого відкриття, учасники конференції продовжили свою роботу в чотирьох науково-дискусійних локаціях:

Дискусійна локація 1. «Актуальні проблеми богослов’я, філософії та гуманітарних наук у контексті національно-духовного відродження України й збереження творчої спадщини Григорія Сковороди» (координатори: професор Роман Офіцинський, професор Майя Артьомова).

Дискусійна локація 2. «Проблеми політико-правових і державно-управлінських відносин в Україні» (координатор: професор Маріан Токар, професор Олексій Пайда).

Дискусійна локація 3. «Конкурентоспроможна модель економічного розвитку України в умовах пандемії» (координатори: професор Людмила Завідна, професор Тетяна Горват).

Дискусійна локація 4. «Актуальні питання розвитку соціально-психологічних послуг та медичної психології» (координатори: професор Олена Ярема, доцент Слава Глаголич).

Після завершення першого дня роботи, представники організаційного комітету, координатори науково-дискусійних локацій та більшість учасників наукового зібрання підвели підсумки конференції.

За підсумками роботи високого наукового зібрання було ухвалено Резолюцію, згідно якої, учасники XIV Міжнародної науково-практичної конференції «Український цивілізаційний простір: витоки, розвиток, проблеми», яка була приурочена 30-річчю прийняття Декларації про державний суверенітет України та Революції на граніті,  констатують і пропонують: 

1) засвідчити репрезентативність учасників конференції, їх обізнаність у винесених на обговорення питаннях і високий науковий рівень представлених доповідей;

2) акцентувати увагу на обґрунтованих практичних пропозиціях доповідачів у межах тематичних науково-дискусійних локацій;

3) підкреслити важливість щорічного проведення міжнародної науково-практичної конференції з ініціативи Карпатського університету імені Августина Волошина, що стало, як показує час, вдалим дискусійним майданчиком щодо актуальних проблем українського державотворення у всіх його проявах;

4) сприяти більш тісній співпраці між українськими освітньо-науковими центрами, зосередивши увагу академічної спільноти на вирішенні нагальних проблем розвитку України;

5) зосередити увагу на взаємодії з закордонними партнерами з метою інтеграції української науки в європейський і світовий науковий простір та актуалізованого брендування України в сучасному світі;

6) продовжити комплексні дослідження українського цивілізаційного простору з метою популяризації його історико-духовних, морально-релігійних, культурно-освітніх, соціально-економічних, громадсько-політичних, державно-управлінських джерел та перспектив.

Наступного дня, 13 листопада, в рамках конференції було проведено презентацію інноваційного філософсько-богословсько-педагогічного відеоматеріалу освітян України «Благословенний Григорій Сковорода в інформаційному просторі України» (відео хрестоматії, відеороликів і т. п.). Координатори: професор Майя Артьомова, професор Галина Сагач, професор Володимир Мартиненко, викладач-методист Марія Стойка.

Матеріали доповідей учасників конференції будуть опубліковані на сторінках періодичних видань Карпатського університету імені Августина Волошина (друкованих і електронних), а саме – «Наукового вісника Карпатського університету імені Августина Волошина», «Богословській думці в Україні» та альманасі «Українське державотворення», а додаткові матеріали «Сковородиніани» - розміщені на офіційному сайті Університету.

Прессслужба КаУ імені Августина Волошина.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією