В Мукачівсько-Карпатській єпархії та Ужгородській українській богословській академії молитовно відзначили 30-річчя патріаршої інтронізації Святішого Мстислава Скрипника, Патріарха Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ

 DSC000618 листопада 2020 року, виповнилося 30 років від урочистого дня патріаршої інтронізації (18.11.1990) Святішого Мстислава Скрипника (10.04.1898 – 11.06.1993), Патріарха Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви (06.06.1990 – 11.06.1993), яка відбулася 18 листопада 1990 року в соборі Святої Софії в м. Києві.

З цієї святкової ювілейної історичної події, духовно-національного значення, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви в м. Ужгород було відслужено молебень за утвердження та розвиток єдиної Помісної Автокефальної Православної Церкви України та заупокійну літію за Святішим Мстиславом Скрипником, Патріархом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий єпархією, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, референта єпархіального управління, першого проректора Ужгородської української богословської академії, архімандрита Спиридона Дудина, намісника Свято-Миколаївського чоловічого монастиря в смт Чинадієво Мукачівського району, протоієрея Михайла Чабана, настоятеля парафії на честь рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги в м. Ужгороді, благочинного кафедрального храму та Ужгородського благочиння.

Після завершення богослужіння, до присутніх з коротким архієрейським словом звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який наголосив на історичному значенні 3-го етапу відродження діяльності Української Автокефальної Православної Церкви в Україні кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, обрання (06.06.1990) та патріаршої інтронізації (18.11.1990) Святішого Мстислава Скрипника, Патріарха Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ та його життєвому подвигу боротьби за національну і державну незалежність України і Автокефалію Української Церкви в ХХ столітті.

Участь у молитовному вшануванні вище зазначеної ювілейної дати прийняли представники Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Закарпатського відділення Української Гельсинської спілки та Закарпатського відділення громадської організації «Молодий Народний Рух».

Пресслужба МКЄ ПЦУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією