Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ за участі громадськості відслужив в Ужгороді молебень до Дня Державної незалежності України

 DSC005824 серпня 2015 року, біля пам’ятника Тараса Григоровича Шевченко в м. Ужгорді, Преосвященнійши Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський Української Автокефальної Православної Церкви відслужив подячний молебень до Господа Бога у день святкування відновлення Державної Незалежності України.

У молитвах до Господа Бога, владика Віктор, просив заступництва і благословення для всього українського народу, просив Отця Небесного дарувати українцям і українській державі миру, процвітання, благополуччя, злагоди і взаєморозуміння між співвітчизниками, єдності українській нації, подолання розділення православних в Україні та утвердження єдиної помісної Української Церкви. Окремі молитви було прочитано за українських воїнів та перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами.
Його Преосвященству співслужили духовенство Карпатської єпархії УАПЦ – декан Ужгородсько-Мукачівського деканату (благочиння) архімандрит Діодор Муратов та декан Хустсько-Виноградівського деканату (благочиння) протоієрей Олександр Смолін, за участі представників студентської молоді та громадських організацій: Закарпатського об’єднання «Україна Соборна», «Молодь Закарпаття» та «Християнсько-народна спілка Закарпаття».
Богослужіння супроводжувалось церковним співом студентів Української богословської академії та Ужгородського богословського коледжу Карпатського університету.
Відтак, Преосвященнійший владика Віктор привітав усіх присутніх зі святом Державної незалежності України, звернувся з архіпастирським повчальним словом та передав благословення і вітання від Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви. Української Церкви Мучениці, якій в цьому році виповнилось 95 років з дня офіційного проголошення про її відродження 5 травня 1920 року в м. Києві (після знищення Української Церкви Московською імперією в 1721 році), за часів чергового відновлення Української державності - Української Народної Республіки (1918 – 1921).
Також звертаючись до присутніх, владика Віктор наголосив на тому, що шлях до утвердження своєї державної незалежності та становлення Української Церкви українська нація пройшла важко і у запеклій боротьбі. Та не зважаючи на тернистий шлях, будучи стійкою у вірі та з милості Всемогутнього Господа Бога, вистояла і зберегла себе. Тож оглядаючись на минулі віки, всі ми повинні бачити не тільки останні 24 роки, з дня новітнього відновлення Української Держави 24 серпня 1991 року, але і багатотисячолітню історію українського державного, церковного будівництва і націотворення. Бо Українська Держава, Українська Церква і Українська Нація, це не новітні утворення кінця ХХ ст. (на відміну від багатьох народів світу, зокрема і Європи), а багато і багато вікова та цивілізаційна історія, витоки якої сягають як до Скіфського, Скіфського і після Скіфського періодів, віки становлення і розквіту славетної Русі, Руської держави і України. Саме цю, Богом дану нам велику духовну, державну і національну спадщину ми всі повинні зберегти, примножити і передати нашим нащадкам – наголосив владика Віктор.
З короткими вітальними та патріотичними промовами також виступили учасник Революції гідності на Київському Майдані, голова координаційного комітету Закарпатського об’єднання «Україна Соборна» Орест Дідух, учасниця національно-визвольних змагань на Закарпатті кінця 80-х – початку 90-х років минулого століття, активістка Християнсько-народної спілки Закарпаття, літературознавець Антоніна Вчорашня та також учасник Революції гідності на Київському Майдані, голова громадської організації «Молодь Закарпаття» Василь Банк.
Учасники урочистого громадського зібрання поклали квіти до пам’ятника українському пророку Тарасу Григоровичу Шевченку та проспівали духовний гімн України «Боже Великий, єдиний...».

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією