Преосвященнійший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський відслужив першу божественну літургію на очолюваній ним кафедрі

 DSC038728 серпня 2015 року, у двунадесяте свято Успіня Пресвятої Владичиці нашої Богородиці, в Кафедральному соборі апостола українського Андрія Первозванного Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужена божественна літургія.

Богослужіння очолив Преосвященнійшого Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський у співслужінні архімандрита Діодора Муратова та протоієрея Олександра Смоліна.

Під час богослужіння поминалось ім'я православного першоієрарха – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Нового Риму, Вселенського патріарха; Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви та Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського.

Преосвященнійший єпископ Віктор возніс молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність та єдину помісну Українську Православну Церкву, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами. Особливі молитви до Господа Бога були вознесенні за збереження життя кожного українського воїна, добровольця і волонтера, які у наші дні боронять нашу святу українську землю від підступного московського ординця.

Під час заупокійної ектенії Владика Віктор пом’янув усіх полеглих українських патріотів під час Революції Гідності, воїнів Української Армїі, добровольців, волонтерів і мирних співвітчизників, що у наші дні віддали своє життя в обороні нашої земної, Богом даної нам Вітчизни України, від московсько-путінського агресора, а також раніше спочилих рідних наших, друзів, учителів та близьких.

З проповіддю до прихожан звернувся протоієрей Олександр Смолін, який розповів про історію свята та роль Пресвятої Богородиці в християнському житті.

Перед завершення Божественної літургії в академічному храмі соборно і традиційно було проспівано духовний гімн України «Боже Великий єдиний, нам Україну храни...».

З повчальним архіпастирським словом до прихожан звернувся і Преосвященнійший Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський, який наголосив на святості Пресвятої і Пречистої Богородиці, а також закликав віддавати у житті належну любов та повагу всім матерям, через яких Господь Бог благословляє продовження людського роду. «Особливої любові, молитов та нашої опіки сьогодні потребують матері українських воїнів та добровольців, сини і дочки яких героїчно і жертовно захищають український народ і Україну від путісько-москоських окупантів та терористів на Сході нашої держави. Так само, всеможливої допомоги, щирих і щоденних молитов за збереження життя і перемогу над підступним ворогом, від усіх нас потребують і українські воїни та добровольці, оборонці нашої Вітчизни» - наголосив Владика Віктор.

Відтак, від імені духовенства, професорсько-викладацького складу і співробітників Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, а також прихожан Кафедрального собору на честь апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді декан Мукачівсько-Ужгородського деканату (благочиння) архімандрит Діодор Муратов привітав Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського з відправленням першої архієрейської Божественної літургії на очолюваній ним кафедрі.

На завершення, за давніми українськими православними традиціями, Владика Віктор помазав святим єлеєм усіх присутніх.

Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом читця регента Юрія Ропонича.

Увесь хід богослужіння було відправлено українською мовою.

По завершенню богослужіння відбулася братська трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією