У свято Покрови Пресвятої Богородиці в Карпатській єпархії УАПЦ молилися за полеглих за Україну та Українське військо

 DSC043314 жовтня 2015 року, у день Покрови Пресвятої Богородиці, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужено величну божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією у співслужінні Преосвященнійшого Кирила Михайлюка, єпископа Ужгородського і Закарпатського та духовенства єпархій Української Автокефальної Православної Церкви на Закарпатті.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією та Преосвященнійшого Кирила, єпископа Ужгородського і Закарпатського, керуючого Закарпатською єпархією.
За богослужінням Преосвященній владика Віктор підніс сугубу молитву за даровану нам, Отцем нашим Небесним, земну Вітчизну Україну, за перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами, за мир на нашій святій українській землі та благополуччя українського народу, за подолання розділення православних та утвердження Єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.
Під час заупокійної ектенії було піднесено молитви за спасіння душ всіх раніше полеглих наших співвітчизників у боротьбі за волю, державну і національну незалежність України та Української нації, спочилих рідних, учителів, друзів та близьких наших.
З архіпастирською проповіддю до прихожан звернувся Преосвященнійший владика Кирило, який розповів прихожанам про свято Покрова Пресвятої Богородиці та його значення в житті кожного українця.
Перед завершенням літургії соборно було проспівано Духовний Гімн України «Боже Великий єдиний, нам Україну храни...».
З вітальним і повчальним архіпастирським словом до присутніх звернувся також і Преосвященнійший владика Віктор, який привітав прихожан храму з святом Покрови Пресвятої Богородиці, яка споконвіку є заступницею України, Української нації та Українського війська. Також владика закликав завжди пам’ятати про всіх полеглих за волю, державну і національну незалежність України та української нації, не забуваючи підносити за полеглих героїв молитви до Всемилостивого Господа Бога.
Відтак керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви привітав прихожан храму - студентів Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії – студента 5-го курсу академії, іподиякона Юрія Шаринського та студентку 1-го курсу гуманітарно-економічного факультету університету Марину Саган з Днем народження, яке вони святкують 14 жовтня.
Цього ж святкового дня, підчас богослужіння, було здійснено чин введення до храму младенця Даниїла з мамою Жанною Черленяк.
Увесь хід богослужіння супроводжувався церковним співом академічного хору під керівництвом читця регента Юрія Ропонича.
Після Божественної літургії була відслужена заупокійна літія за спасіння душ всіх раніше спочилих і полеглих у боротьбі за волю, державну і національну незалежність України та Української нації у різні віки: українських козаків, Січових стрільців, воїнів Української Народної Республіки, бійців Карпатської Січі, воїнів Української Повстанської Армії, радянських воїнів другої світової війни, підпільників та партизан що звільнили Україну від гніту німецько-фашистських окупантів та їх союзників, полеглих патріотів під час Революції Гідності, українських воїнів, добровольців, волонтерів і мирних співвітчизників що у наші дні віддали свої життя в обороні України від підступних московсько-путінських ординців.
Після цілування Хреста та святкового помазання освяченою оливою, відбулась традиційна братська трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський