В кафедральному храмі Карпатської єпархії УАПЦ ушанували Собор архангела Михаїла та піднесли молитви за Героїв Революції Гідності і всіх полеглих в обороні України від московсько-путінстких окупантів

 DSC027321 листопада 2015 року, у свято Собору архістратига Михаїла та всіх небесних сил безтілесних, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужено божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією у співслужінні архімандрита Діодора Муратова та протоієрея Олександра Смоліна.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією.
За богослужінням Преосвященній владика Віктор підніс сугубу молитву за даровану нам, Отцем нашим Небесним, земну Вітчизну Україну, за перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами, за мир на нашій святій українській землі та благополуччя українського народу, за подолання розділення православних та утвердження Єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.
Під час заупокійної ектенії було піднесено молитви за спасіння душ всіх раніше полеглих наших співвітчизників у боротьбі за волю, державну і національну незалежність України та Української нації, спочилих рідних, учителів, друзів та близьких наших, зокрема і за українських воїнів, добровольців, волонтерів і мирних громадян, що у наші дні віддали свої життя в обороні України від підступних московсько-путінських окупантів і терористів.
З нагоди другої річниці Революції Гідності та дня Гідності і Свободи, Преосвященнійший владика Віктор підніс поминальні молитви за всіх полеглих Героїв Революції Гідності.
З проповіддю до прихожан звернувся протоієрей Олександр Смолін, який розповів про свято та ушанування Собору архангела Михаїла і всіх небесних сил безтілесних.
Перед завершенням літургії соборно було проспівано Духовний Гімн України «Боже Великий єдиний, нам Україну храни...».
Відтак, після відпусту, було відслужено заупокійну літію за полеглими Героями Революції Гідності.
Після заупокійної літії з архіпастирською проповіддю до прихожан звернувся Преосвященнійший владика Віктор, який закликав пам'ятати про усіх полеглих Героїв Революції Гідності, які принесли свої життя у жертву заради свободи, волі, гідності українського народу та утвердження державної незалежності України.
Також керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви привітав студента 2 курсу Української богословської академії іподиякона Михайла Беника з Днем ангела, яке він святкує 21 листопада у день Собору архангела Михаїла.
Увесь хід богослужіння супроводжувався церковним співом академічного хору під керівництвом читця регента Юрія Ропонича та регента Марії Жабляк.
По завершенню богослужіння відбулась братська трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією