Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь очолив літургію у День пам’яті святителя Миколая Чудотворця та підніс молитву за українських адвокатів

 DSC002119 грудня, в день пам'яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця у кафедральному храмі Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді відслужили Божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією у співслужінні архімандрита Діодора Муратова, протоієрея Олексадра Смоліна, ієрея Зіновія Пілата та диякона Романа Бобая.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя - Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією.
У молитві до Господа Бога, владика Віктор та духовенство, просили миру, щастя і благополуччя для українського народу і України, чим швидшої перемоги Української Армії над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера і мирних громадян, що у наші дні боронять Вітчизну нашу від московських ординців на Сході України, за дарування українцям національної єдності та Єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.
Також владика Віктор підніс сугубу молитву за всіх українських адвокатів, з нагоди Дня адвокатури, який святкується в Україні щорічно 19 грудня.
За заслуги перед Українською Автокефальною Православною Церквою керуючий Карпатською єпархією Преосвященнійший владика Віктор удостоїв клірика єпархії протоієрея Олександра Смоліна — правом носіння Палиці.
Під час заупокійної ектенії владика Віктор і духовенство молились за спасіння душ раніше спочилих у Бозі всіх полеглих патріотів у боротьбі за державну незалежність України, під час Революції Гідності, українських воїнів, добровольців, волонтерів, мирних співвітчизників, які у наші дні віддали свої життя в обороні Вітчизни нашої від московсько-путінських ординців, а також наших рідних, учителів, друзів, близьких і всіх спочилих у Бозі українських адвокатів.
Після відпусту, Преосвященнійший владика Віктор звернувся до прихожан з архієрейською проповіддю в якій розповів про велич постаті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця в історії Вселенської Церкви Христової.
За заслуги перед Українською Автокефальною Православною Церквою та написання кафедральної ікони апостола українського Андрія Первозваного владика Віктор удостоїв художника Ореста Дідуха медалі апостола українського Андрія Первозваного ІІ ст. Відтак владика привітав Миколаїв, які цього дня святкують день ангела, з їх тезоімеництвом, зокрема іподияконів Миколая Чеха, Миколая Скрипа, прихожанина Миколая Вовка та вручив почесні грамоти студентам-волонтерам Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії Тетяні Фанті, Івану Зеленько, Владиславу Лазару, Вячеславу Пантлик за їх старанне виконання обов'язків по збору коштів для купівлі подарунків дітям-сиротам загальноосвітньої школи-інтернату в місті Перечин до Дня святого Миколая Чудотворця. Також владика Віктор благословив на носіння ораря студента Ужгородської богословської академії Карпатського університету Івана Зеленька.
Всім дітям та підліткам, що були у храмі, було вручено солодкі подарунки від святого Миколая Чудотворця, а всім прихожанам іконки святителя.
Хід богослужіння супроводжувався співом кафедрального хору під керівництвом регента Марії Жабляк.
Після цілування хреста та помазання освяченою оливою, всіх було запрошено на святкову братську трапезу.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією