У день Соборності України духовенство Карпатської єпархії УАПЦ відслужило молебень за Україну, її народ та військо

 DSC081222 січня 2016 року, вся країна відзначила 97-ту річницю історичного Акту об'єднання (Злуки) Українських земель у складі Соборної України.

У цей святковий день, представники духовенства Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви на чолі з керуючим архієреєм Преосвященнійшим Віктором Бедь, єпископом Мукачівським і Карпатським, за участі делегацій Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, українських патріотичних громадських організацій – Закарпатського об'єднання «Україна Соборна», Молодь Закарпаття та Християнсько-народної спілки Закарпаття пройшли ходою до пам'ятника Тараса Григоровича Шевченка на площі Народній в Ужгороді. Біля пам'ятника Кобзарю єпархіальним духовенством було відслужено молебень за Україну, українській народ, Українське військо та піднесло молитви до Господа Бога. В молитві до Отця нашого Небесного владика Віктор просив погасити вогнище війни на теренах нашої держави, благословити, духовно укріпити і зберегти життя українських воїнів, добровольців, волонтерів та мирних співвітчизників, які в ці дні боронять нашу земну, Богом дану нам, Вітчизну Україну від віроломних та підступних московсько-путінських окупантів, терористів та сепаратистів. Благословити чим найшвидшу перемогу Українського війська над московськими окупантами.
Преосвященнійшому владиці Віктору співслужили архімандрит Діонісій Федоров, архімандрит Діодор Муратов, протоієрей Олександр Смолін, протоієрей Вячеслав Бубнюк та протодиякон Роман Бобай.
До пам'ятника Тарасу Григоровичу Шевченку було покладено корзину з живими квітами.
В своєму вітальному слові владика Віктор привітав усіх з Днем Соборності України та зазначив: «На цей день в Україні припадає декілька важливих державних, історичних і духовних дат з життя української нації. Саме 22 січня 1918 року після розпаду Російської імперії було проголошено Українську Народну Республіку, якою розпочався процес відродження історичної Української державності в ХХ ст. Після розпаду Авто-Угорської імперії на Західноукраїнських землях з 19 жовтня по 1 листопада 1918 року було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку, як один чергових процесів відродження історичної Української державності на Заході України. Також хочу нагадати про те, що 21 січня 1919 року народні збори наших прабатьків у Хусті проголосили про бажання приєднати наше рідне Закарпаття до Єдиної Соборної України, і уже 22 січня того ж року в Києві на площі біля святої Софії було урочисто проголошено возз'єднання Західноукраїнських земель і великої України в єдиній Соборній Українській Народній Республіці...
Та підступна військова агресія з боку комуністичної Московії, а відтак і Польщі, за підтримки країн військово-політичного блоку «Антанти» (ряду Західноєвропейських держав), призвели до того, що Українська Народна Республіка впродовж 1918 – 1921 рр. була окупована. Велика Україна опинилась на десятиріччя в ярмі комуністично-радянської Московії (СРСР), Західноукраїнські землі під Польщею, Закарпаття анексовано новоствореною Чехословацькою Республікою, а Буковина – Румунією.
Але з волі Господа Бога, 24 серпня 1991 року український народ відродив свою історичну державну незалежність. Але сьогодні, Україна знову у небезпеці, і переживає чергову підступну військову агресію з боку москосько-путінського режиму Московії... Тому у День Соборності молимось і за наше Українське військо, щоб Бог благословив нам чим найшвидшу перемогу над віроломним новітнім окупантом.
Цього ж дня, 22 січня 1946 року, було створено Закарпатську область в складі України – 70-річчя якої припадає на сьогодні...
Тож не забуваймо героїчні сторінки з історії своєї української нації та робімо з неї належні висновки, виявляючи національну і духовну єдність, та утверджуючи свою, Богом дану нам, земну Вітчизну Україну і прабатьківську Єдину Помісну Автокефальну Українську Православну Церкву» - наголосив Преосвященнійший владика Віктор Бедь.
З словами вітання також звернулися учасники Революції Гідності на Майдані в Києві - голова Закарпатське національно-патріотичного об'єднання «Україна Соборна» Орест Дідух та голова громадської організації «Молодь Закарпаття» Василь Дідух.
Учасники святкового зібрання також проспівали Духовний Гімн «Боже Великий Єдиний нам Україну храни...», Многі і благі літа Україні та українському народу, а також Державний Гімн України «Ще не вмерла Україна...».

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією