Декана Української богословської академії, секретаря єпархіального управління Карпатської єпархії УАПЦ диякона Сергія Урсту висвятили в священики

 DSC193321 лютого 2016 року, у неділю про митаря та фарисея, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужена божественна літургія.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, ієрея Романа Бобая та ієрея Сергія Урсти.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією.
У молитві до Господа Бога, владика Віктор та духовенство, просили миру, щастя і благополуччя для українського народу і України, чим швидшої перемоги Української Армії над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера і мирних громадян, що у наші дні боронять Вітчизну нашу від московських ординців на Сході України, за дарування українцям національної єдності та Єдиної Помісної Автокефальної Української Церкви.
Під час богослужіння Преосвященній Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський звершив священицьку хіротонію над деканом Української богословської академії Карпатського університету, секретарем єпархіального управління (канцлером Консисторії), дияконом Сергієм Урстою.
Звертаючись до прихожан із повчальною проповіддю, Преосвященнійший владика Віктор зупинився на духовному змісті причти про митаря та фарисея, привітав ієрея Сергія Урсту з таїнством висвяти у священика та зупинився на догматичних і канонічних засадах заснування, розвитку та відродження нашої прабатьківської, майже 2000-літньої, Української Автокефальної Православної Церкви. У своїй проповіді владика наголосив на тому, що згідно святих Заповідей Божих, Святого Писання та канонів Вселенської Церкви Христової кожний народ і кожний християнин повинен належати до лона своєї прабатьківської Помісної Церкви, якою для українських християн є відроджена 5 травня 1920 року наша прабатьківська Українська Автокефальна Православна Церква. Належність до Церкви своїх прабатьків є запорукою дотримання Заповідей Божих та істинного наслідування Слова Спасителя нашого Ісуса Христа жити у мирі та любові до ближніх своїх. Чужинці які століттями намагались розділяли українську націю та Українську державу, досягали цього зокрема через розділення єдиної Помісної Української Церкви, діючи за принципом розділяй та володарюй. Саме через церковне розділення нашого народу по церковній лінії, вороги Української державності та Української Церкви, намагались і намагаються надалі недопустити національної і духовної єдності української нації, протидіють подоланню розділення православних в Україні та утвердженню єдиної Автокефальної Української Православної Церкви, історія якої починається з апостольської місії апостола українського Андрія Первозваного в 33 – 70 рр. І ст. Слід також пам'ятати і про те, що у відповідності до святих догматів та канонів Вселенської Церкви Христової, в умовах відновлення державної незалежності України та відродження нашої історичної прабатьківської Української Церкви, діяльність Російської Православної Церкви в Україні та її структурного підрозділу УПЦ МП, слід розглядати як розкольницьку церковну структуру, яка в супереч Заповідям Божим розділяє поміж собою український народ та служить виключно імперсько-ординським інтересам чужої держави – Російській Федерації. Тож сьогодні, в умовах відкритої військової агресії московсько-путінського режиму проти українського народу, яка благословляється і підтримується керівництвом Російської Православної Церкви на чолі із Московським Патріархом Кирилом Гундяєвим, ми повинні бути єдиними національно і духовно, та просити Божого заступництва в лоні своєї відродженої прабатьківської, майже 2000-літньої, Української Автокефальної Православної Церкви – наголосив керуючий Карпатською єпархією УАПЦ, Преосвященнійший єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь.
Хід богослужіння супроводжувався співом кафедрального хору під керівництвом регента Марії Жабляк.
Спів духовенства та іподияконів у вівтарі здійснювався під керівництвом регента Юрія Ропонича.
Після закінчення літургії відбулась традиційна братська трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією