Єпископ УАПЦ Віктор Бедь: руйнування поклонного Хреста в Ужгороді - вияв бездуховності та падіння суспільної моралі

20160324 094139Уночі, 24 березня, на вулиці Закарпатській у місті Ужгороді невідомі зруйнували поклонний Хрест.

Жильці дому, поряд із яким стояв Хрест, стверджують, що вандали хотіли зірвати розп'яття з Хреста, і хрест, не витримавши тиску, впав на землю разом із розп'яттям, після чого розбите розп'яття Господа було притулене до огорожі.

На думку мешканців, це все через дві цілодобові «розливайки», де завжди збираються алкоголіки та ніким не керована молодь, які після вживання спиртних напоїв, перебуваючи у нетверезому стані, надалі займаються бешкетуванням. При цьому слід звернути увагу, що цілодобові заклади з розливу та продажу алкоголю встановлені та діють біля дитячих садків, навчальних закладів освіти та студентських гуртожитків, що заборонено чинним законодавством, але ні правоохоронні органи, ні виконавчий комітет Ужгородської міської ради цього не бачать упродовж тривалих років.
Щодо цієї події ми звернулися за коментарем до Преосвященнійшого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, який відзначив таке: «Руйнування поклонного Хреста в Ужгороді на вулиці Закарпатській є виявом бездуховності та падіння суспільної моралі... Важко на це дивитись і сприймати такі події у наші дні. Але вина за цей прикрий випадок лежить не тільки на винуватцях пригоди, але й на суспільстві загалом – сім'ї, школі, владі, Церкві. Бо ті особи, які допустили це святотацтво, живуть серед нас, а отже, стали на шлях вандалізму через нашу байдужість і бездуховність. Ми занадто матеріалізували свої душі, внаслідок чого забули про духовне і святе. Це ми закриваємо очі на соціально-економічні проблеми молоді, не бачимо, як підростаюче покоління цілодобово споюють і накачують наркотиками, не маємо часу на своїх рідних і близьких у постійній погоні тільки за матеріальними благами світу цього. Як наслідок – наше загальне духовне і моральне падіння...
Роками на очах усіх ужгородців повсюдно відкрито цілодобові торгові точки з вільного розливу та продажу алкоголю. В цілій низці розважальних закладів Ужгорода, і не тільки Ужгорода, продаються наркотики і різні психотропні препарати. І що? Суспільство, громада виступили чи виступають проти цього? Ні. А хіба ми не розуміємо, що безконтрольне споювання та привчання до наркотиків підростаючого покоління неодмінно призводить до повної деградації людини, серед яких є і наші близькі. Розуміємо, але мовчимо та бездіємо... Ви скажете, що з цією проблематикою повинні боротися правоохоронні органи і влада. Так. А якщо вони цього не роблять або заробляють на цьому гроші? То всі маємо з цим погоджуватись і спостерігати за падінням духовності та людської моралі й чекати, коли це призведе до повної деградації особистості людей, які нас оточують? Мабуть, ні. Отже, висловлюючи глибокий жаль і занепокоєння щодо руйнування поклонного Хреста на вулиці Закарпатській в Ужгороді, найперше до чого хочу закликати – не будьмо байдужими до власного життя та життя людей, які нас оточують, зокрема нашої молоді, залишеної сьогодні один на один із усіма соціально-економічними і культурними бідами, тоді не будемо і свідками вандалізму».

Срібна Земля

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський