Група православних віруючих м. Тячева вийшла з Хустської єпархії УПЦ МП та долучилась до Карпатської єпархії прабатьківської УАПЦ

keuapcУ відповідності до Свідоцтва про реєстрацію статуту релігійної громади за № 101/2886 від 18 березня 2016 року, виданого Закарпатською обласною державною адміністрацією, офіційно зареєстровано Статут релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви парафії на честь Різдва Пресвятої Богородиці у м. Тячеві.

З цієї нагоди свої вітання вище зазначеним парафіянам надіслав Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією УАПЦ.
Раніше частина вірників новоствореної парафії УАПЦ на честь Різдва Пресвятої Богородиці в м. Тячеві входили до релігійних громад Хустської єпархії УПЦ МП, але прийняли рішення про вихід з Московського патріархату та повернення в лоно відродженої прабатьківської, майже 2000-літньої, Української Автокефальної Православної Церкви.
Коротка історична довідка:
Українська Автокефальна Православна Церква має апостольське походження від благословення та місії першого із учнів Спасителя нашого Ісуса Христа – апостола українського Андрія Первозваного, що проповідував слово Боже на теренах нашої Вітчизни Скіфії-Русі-України та благословив заснування майбутньої Української Церкви в 33 – 70 рр. І ст. Відтак з ІІ по середину ІХ ст. ст. було створено та діяла Скіфська єпархії, на базі якої у 862 році, за правління блаженного князя Київського Оскольда з династії Кия та святителя Фотія, Патріарха Константинопольського постала Українська (на той час під назвою – Руська) Церква з центром Митрополії у Києві. Українська Церква діяла до 1721 року, доки з порушення церковних канонів не була самочинно ліквідована Московським царством, за правління царя-імператора Петра І, та участі Московської Церкви на українських земля, що на той час перебували під московським поневолення. Після розпаду Російської (1917) та Австро-Угорської (1918) імперій, 5 травня 1920 року в Києві, за часів відновлення Української державності - Української Народної Республіки (1918 – 1921), офіційно було проголошено відродження прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви. В наслідок подальшої військової агресії та окупації УНР Московським комуністично-радянським режимом, починаючи з кінця 1921 року відроджена Українська Автокефальна Православна Церква була піддана політичному переслідуванню та забороні в СРСР. До кінця 1937 року керівництво УАПЦ було розстріляно, переважна більшість духовенства була заарештована і кинута по тюрмах, масово переслідувались і віруючи, що належали до своєї Української Церкви. В ході Другої світової війни, єпископатом Польської Православної Церкви із благословення Вселенського Патріарха було відновлено і висвячено новий канонічний єпископат для УАПЦ. Після 1945 року УАПЦ черговий раз було піддано політичному переслідуванню та забороні на теренах СРСР, та зокрема в УРСР і на Закарпатті.
5 – 6 червня 1990 року Всеукраїнський Помісний Православний Собор у Києві втретє у ХХ столітті проголосив про відродження діяльності нашої прабатьківської, майже 2000-літньої, Української Автокефальної Православної Церкви в Україні і проголосив створення Київського патріархату. Першим Патріархому Київським і всієї України, Предстоятелем УАПЦ було обрано Святійшого Мстислава Скрипника, який посідав на той час одночасно і посаду Першоієрарха УАПЦ в США та УАПЦ в Діаспорі (які наразі перебувають у складі Вселенського патріархату). 16 листопада 1990 року канонічно висвячений єпископат УАПЦ в Україні, УАПЦ в США та УАПЦ в Діаспорі під керівництвом Святійшого Мстислава Скрипника, Патріарха Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ було об'єднано в єдиній прабатьківській Українській Автокефальній Православній Церкві. В 1992 – 1994 рр., за Президента України Леоніда Кравчука (колишнього головного комуністичного ідеолога в УРСР, 2-го секретаря ЦК КПУ-КПРС) та участі агентури спецслужб Російської Федерації було здійснено спробу чергової ліквідації та заборони УАПЦ (посткомуністичною владою з порушенням Конституції та законодавства України незаконно було знято з реєстрації Статут УАПЦ), яка потерпіла провал. Реєстрацію Статуту УАПЦ було відновлено в першій половині 1995 року.
Українська Автокефальна Православна Церква виступає за подолання розділення українських православних та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви, яка на сьогодні має майже 2000 років від апостольського благословення апостола українського Андрія Первозваного.
Історично і канонічно Українська Автокефальна Православна Церква перебуває в духовно-молитовній єдності з Вселенським Патріархом, ім'я якого підноситься під час усіх богослужінь в УАПЦ.
На Закарпатті свою історичну та канонічну діяльність у новітній час Українська Автокефальна Православна Церква відродила іще і квітні 1990 року. 3 червня 2015 року рішенням Архієрейського Собору УАПЦ на Закарпатті, зокрема, створено Карпатську єпархію Української Автокефальної Православної Церкви правлячим архієреєм якої обрано Преосвященнійшого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський