Офіс президента гальмує перехід громад до ПЦУ – політтехнолог

100307072020Українська журналістка, політичний технолог Олеся Яхно пояснила, чому зупинились переходи церков із РПЦвУ (УПЦ МП) до Православної Церкви України.

За її словами, перший заступник голови Офісу президента Сергій Трофімов, який звинувачує когось в упередженості, сам не є рівновіддаленим і явно демонструє свою прихильність винятково РПЦвУ, тому “не дивно, чому заблокований перехід громад в ПЦУ”, передає РІСУ.

Яхно зазначила, що Трофімов може як вірянин і парафіянин ходити до будь-якої церкви, але у розрізі релігійної політики держави він не може демонструвати відверту прихильність до однієї з конфесій. Тим більше тієї, яка має керівний центр у країні-агресорі.

“Позиція Трофімова демонструє абсолютне нерозуміння довгострокових процесів і рішень. Отримання права України на автокефалію і створення помісної Православної Церкви – це подія, що вимірюється важливістю на сотні й тисячі років, бо це одна із системоутворювальних подій”, – впевнена політтехнолог.

Вона зауважила, що влада України не знає і не розуміє важливості створення помісної Православної Церкви в Україні.

“Про це у владі ніхто не те, що не говорить, а говорить прямо протилежне. Я так розумію, Трофімов не вважає, що така велика країна як Україна і з такою кількістю православних гідна мати Церкву, яка представляє Україну, а не іншу державу (в цьому випадку Росію, навіть якби і не було російської агресії)”, – підсумувала вона.

Як повідомлялоь раніше, на сайті Офісу президента зареєстрована петиція з вимогою звільнити першого заступника керівника ОП Сергія Трофімова.

Автор петиції вказує, що Трофімова треба звільнити, бо “його перебування на посаді несе загрозу національним інтересам, створює передумови для посилення впливу держави-агресора та не сприяє встановленню в країні атмосфери релігійної терпимості та взаємопорозуміння”.

Джерело: religionpravda.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією